نگاهی به اصطلاحات غذایی رایج

هنگام خرید مواد غذایی اصطلاحات گوناگونی روی بسته بندی ها دیده می شود که بعضی از آنها در کمال هوشمندی و با هدف اثبات مرغوبیت کالا نسبت به کالای مشابه رقیب و تشویق مشتری به خرید به کار رفته است. تعدادی از این اصطلاحات را در اینجا آورده ایم.

برخی از این اصطلاحات که گاه تصویری غیر واقعی از کیفیت ماده  غذایی ارائه می دهد عبارتند از:

  • کاملا طبیعی: با این که هیچ مقرراتی برای چنین مواردی در کشور آمریکا وجود ندارد اما تولید کنندگان متعددی به دلیل استفاده از این برچسب برای محصولات کاملا فراوری شده ترکیبات دستکاری شده ژنتیکی یا فاقد هرگونه ماده ی طبیعی مثل رنگ و طعم مصنوعی، تحت تعقیب قانونی قرار گرفته اند.
  • انرژی زا: اغلب به معنای افزودن کافئین به ماده ی غذایی است. این محصولات معمولا سرشار از قند یا شیرین کننده ی مصنوعی و سایر عناصر غیر مغذی هستند. بالا بردن انرژی از راه های دیگری مثل چرب زدن کوتاه در طول روز یا خوردن میان وعده های سالم بهتر است.
  • تغذیه شده با علف تازه: غذای طبیعی گاو علف است اما گاهی به منظور پروار شدن حیوان تا زمان ذبح با جو تغذیه می شود. این روش برای تولید گوشت گاو معمولی و حتی برخی گوشت های ارگانیک نیز به کار می رود. امتیاز گوشت گاو تغذیه شده با علف تازه نسبت به گوشت گاوهای معمولی چربی اشباع شده ی کمتر و مواد مغذی بیشتر به ویژه اسیدهای چرب امگا-3 است. مشکل اینجاست که حتی گوشت هایی با برچسب تغذیه شده با علف تازه هیچ ضمانتی در مورد تغذیه ی صِرف دام از علف تازه به خریدار نمی دهد. اما در صورتی که در برچسب گوشت 100 درصد تغذیه شده با علف تازه نوشته شده و مهر تایید سازمان مسئول را هم داشته باشد می توان از تغذیه ی گاو با علف تازه مطمئن بود.
  • ارگانیک: برچسب های ارگانیک را روی انواع سبزیجات، گوشت و حتی بستنی می توان دید. البته هنوز اختلاف نظر زیادی نسبت به مفهوم واقعی ارگانیک وجود دارد. اکثر محصولات زراعی بدون استفاده از سموم زراعی و کود رشد نمی کنند و در کشاورزی ارگانیک نیز از انواع طبیعی آنها استفاده می شود. محصولات ارگانیک باید بدون استفاده از سموم و کودهای شیمیایی یا فاضلاب پرورش داده شوند.

سه نوع برچسب متفاوت برای اثبات ارگانیک بودن مواد غذایی روی بسته ها دیده می شود:

  • مواد غذایی دارای لوگوی ارگانیک USDA و مدعی 100 درصد ارگانیک تایید شده که فقط باید حاوی مواد ارگانیک باشد.
  • مواد غذایی با مهر ارگانیک USDA که دست کم 95 درصد ترکیبات آن باید ارگانیک باشد.
  • مواد غذایی با برچسب ساخته شده از مواد ارگانیک که دست کم 70 درصد ترکیبات آن باید موادارگانیک تایید شده باشد. تولید کنندگان این گروه از مواد غذایی، اجازه ی استفاده از مهر ارگانیک USDA را ندارند.

نتیجه ی نهایی: محصولات کشاورزی ارگانیکی را بخرید که ظاهر قابل قبول تری دارند و مصرف آنها حس بهتری را در شما به وجود می آورد. به آمار مربوط به میزان مصرف و فواید محصولات توجه کنید.

ارسال شده در 30 آذر 1395 توسط