مفهوم تاریخ مصرف محصولات غذایی

بسیاری از غذاهای بسته بندی شده تاریخ مصرف دارند که مشخصه ی دیگری برای بررسی کیفیت و سلامت آنهاست. بیماران تحت درمان سرطان به سبب کمبود گلبول های سفید خون بیش از دیگران در معرض خطر ابتلا به بیماری های ناشی از مواد غذایی قرار دارند. به همین دلیل دقت به تاریخ مصرف ماده ی غذایی و اطمینان از سلامت آن ضروری است.

در زیر فهرستی از انواع تاریخ های مندرج روی بسته بندی محصولات غذایی و مفهوم آنها را توضیح داده ایم:

  • آخرین تاریخ فروش: این تاریخ نشان دهنده ی آخرین مهلت فروشنده برای نگه داشتن کالا و فروش آن است. به دلیل حفظ سلامت مواد غذایی باید از خرید مواد غذایی پس از پایان این تاریخ خودداری کرد. این تاریخ را اغلب می توان روی مواد غذایی خام و فاسد شدنی مشاهده کرد.
  • بهترین تاریخ مصرف: این تاریخ نشان دهنده ی مطلوب ترین زمان استفاده از کیفیت و طعم اصلی ماده ی غذایی است و ارتباطی به آخرین تاریخ فروش و تاریخ انقضا ندارد. در صورت نگهداری صحیح محصول پس از پایان این تاریخ نیز قابل استفاده است.
  • تاریخ انقضا: این تاریخ نشان دهنده ی آخرین مهلت توصیه شده از سوی تولید کننده برای استفاده از کیفیت مطلوب کالاست. هنگام مصرف محصولات غذایی باید به این تاریخ توجه کرد.

شایان ذکر است که تاریخ های مورد بحث، راهنمایی هایی بیش نبوده و حتی در صورت نگهداری کاملا صحیح و اصولی مصرف کننده از مواد غذایی تمام این محصولات پس از طی فرایندی طولانی به دست مشتری می رسد. پس علاوه بر تاریخ برچسب ها، حس خریدار نیز مهم است. در صورتی که احسا س کردید ظاهر یا مزه ی ماده ی غذایی غیر عادی است حتما باید آن را دور بیندازید یا به فروشنده بازگردانید.

 

ارسال شده در 1 دی 1395 توسط