آشنایی بیشتر با روغن بادام و خواص آن

خواص و فواید روغن بادام

 

گیاه بادام از دو قسمت تشکیل شده اون قسمتی که گل سفید رنگ میدهد، بادام شیرین تولید میکند و بخش دیگر که گل های صورتی رنگ میدهد، بادام تلخ تولید می کند.

روغن بادام شیرین در ساخت انواع شیرینی و بیسکوییت و دسر به کار میرود، از نوع خالص روغن بادام هم در طعم دهی به انواع مواد خوراکی استفاده میشود. در برخی انواع عطر و ادکلن ها هم از روغن بادام استفاده میشود.

روغن بادام شیرین و خالص دارای ویتامین E است که برای پوست و مو بسیار مناسب و مفید است. ویتامین E در سلامت اعصاب و ماهیچه ها و قلب نیز بسیار موثر است.

از روغن بادام برای سفت شدن پوست صورت و دستها استفاده میشود، روغن بادام در تغذیه و آبرسانی پوست بسیار موثر است، اکثر لوازم آرایش معتبر دنیا در ساختشان روغن بادام استفاده میشود. روغن بادام در سلامت مو نیزبسیار موثر است و از موخره جلوگیری کرده و اگر موهایتان دارای موخوره باشد. از ازدیاد آن جلوگیری می کند.

روغن بادام به دلیل داشتن ویتامین های E  برای رفع گرفتگی عضلات بسیار موثر است و اغلب برای ورزشکارانی که در هنگام ورزش دچار گرفتگی عضلات و ماهیچه ها میشوند، توصیه میشود. در مواردی که دچار درد در ناحیه زانو آرنج یا مچ دستها میشوید، روغن بادام می تواند دردتان را تخفیف میدهد و باعث میشود درد به مرور برطرف شود.

روغن بادام از ایجاد باکتری  هم جلوگیری می کند و مالیدن آن روی زخم از عفونت و قارچ پیشگیری می کند.

روغن بادام به دلیل اینکه زودتر از باقی رون ها جذب می شوند بهترین نرم کننده پوست دست و صورت و پاها محسوب میشود.

روغن بادام به گردش جریان خون هم کمک میکند و از طریق ماساژ روغن بادام روی پوست می توانید گردش جریان خودن را در بدنتان بهتر نمایید.

ارسال شده در 28 آذر 1395 توسط