لذت بردن از غذا و طعم های جدید

شاید پس از پیروی از رژیم سالم خوری مواد غذایی مورد مصرف در رژیم قبل به نظر بی مزه بیاید. دلیل این حس نه بی مزه بودن غذاهای سالم که انباشته شدن غذاهای فراوری شده با قند، سدیم، انواع طعم دهنده های مصنوعی و سایر مواد افزودنی، به دست تولید کنندگانی است که برای خوشمزه شدن مواد غذایی فراوری شده و ماندگاری هر چه بیشتر آنها دست به سرمایه گذاری های کلان می زنند.

مواد غذایی سالم لزوما نباید به شکل اولیه ی خود مصرف شوند. از ترکیب ا ین مواد با یکدیگر مزه هایی جدید، لذیذ و در عین حال طبیعی به وجود می آید. علاوه بر این می توان از طعم دهنده های عالی موجود در طبیعت و برخی ترکیبات کمتر فراوری شده نیز استفاده کرد که تعدادی از آنها را نام برده ایم:

  • آبلیمو و مرکبات: آبمیوه های اسیدی در خوشمزه تر شدن مواد غذایی از مرغ و ماهی و سبزیجات گرفته تا غلات سبوس دار موثر است. همچنین از تیره شدن رنگ محصولاتی مثل آووکادو و موز پیشگیری کرده و ظاهر زیباتری به غذاهایی چون سالاد میوه می دهد. فایده ی دیگر آن دریافت ویتامین ث مورد نیاز بدن است.
  • گیاهان معطر تازه: این گیاهان در حقیقت بمب های کوچک عطر افشان و سرشار از ویتامین، مواد معدنی، فیتوکمیکال ها و فیبرهای غذایی هستند. استفاده از این گیاهان در هر غذایی ممکن است.
  • فلفل های تند: افزودن فلف های تند مثل هالپانو یا هابانرو (فلفل هندی) یا سس خانگی فلفل به غذا، عطر و طعمی دیگر به آن خواهد داد. در صورت بروز تغییرات چشایی ناشی از عوارض درمان سرطان به ویژه استفاده از فلفل های تند مفید خواهد بود.
  • ادویه جات: در سوپر مارکت ها انواع ادویه در کنار هم چیده شده است که می توانید از آنها برای طعم دهی به هر خوراکی از انواع شیرینی ها گرفته تا غذاهای لذیذ استفاده کنید.
  • نمک: می توان اندکی نمک هم به غذا اضافه کرد. بدنامی نمک به سبب وجود بیش از اندازه ی سدیم در غذاهای آماده ای است که در طول زمان آثار زیان آوری بر سلامت انسان خواهد داشت. اما از آنجا که دریافت اندکی سدیم برای تامین سلامت بدن ضروری است پس پاشیدن مقدار کمی نمک روی غذا نباید سبب عذاب وجدان شود.
  • چاشنی ها: در دنیای چاشنی ها، خردل به سبب داشتن خواص طعم دهندگی و ضد میکروبی اش، مقام اول را دارد. بنابر نتایج برخی مطالعات انجام شده افزودن کمی خردل زرد به کلم بروکلی پخته به جذب ماده ی ضد سرطان سولفورافان موجود در آن کمک می کند.

ارسال شده در 29 آذر 1395 توسط