فواید بی نظیر سبوس برنج را بهتر بشناسید

خواص سبوس برنج

 

سبوس برنج به دلیل خاصیت حفظ رطوبتی که دارد می تواند به عنوان بهترین مکمل در لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده شود. سبوس برنج علاوه بر حفظ رطوبت دارای گروه ویتامین B است که تاثیر بسزایی در رشد مو و لطافت پوست دارد سبوس می تواند از ریزش مو نیز جلوگیری به عمل آورد

سبوس برنج به دلیل داشتن ویتامین B و برخی انواع پتاسیم و فسفر برروی پوست و مو موثر است اما تاثیرات جالبی بر عضلات و ماهیچه ها دارد. برخی انواع گرفتگی های شبانه یا  هنگام بلند شدن و نشستن ناشی از ضعف عضلات است. البته نمی توان ضعف عضلات را با خوراکی ها درمان نمود بلکه بهترین راه درمان ضعف عضلانی ورزش کردن است اما گاهی اوقات کمبود مواد معدنی یا انواع ویتامین ها در بدن موجب بدتر شدن این گونه دردها می شند سبوس برنج با داشتم مواد معدنی و ویتامین های فراوان علاوه بر تامین یازهای بدن برخی از انواع این دردها را نیز برطرف می کند.

روغن بدست امده از سبوس برنج در برابر گرمادهی بسیار مقاوم است و معمولا تجزیه نمی­شود و از این رو روغنی مناسب برای سرخ کردن محسوب میشود.

استفاده از سبوس برنج یا لعاب آن می تواند نقاط و لکه های سیاه روی پوست را از بین ببرد.

سبوس برنج دارای فیبر فراوان است و در درمان یبوست بسیار کاربرد دارد. فیبر به دلیل تنظیم حرکات روده می تواند در درمان یبوست به کار برده شود اما به خاطر داشته باشید که فیبر خود حجم زیادی را میگیرد و نباید در مصرف آن زیاده روی نمود زیرا روده ها  را سنگین می کند.

ارسال شده در 28 آذر 1395 توسط