فواید ماسک جعفری و نحوه درست کردن آن

ماسک جعفری

 

جعفری که با نام  علمی کالاندولا هم شناخته می شود از فواید ماسک جعفری می توان به التیام و بازسازی پوست اشاره کرد که بسیار موثر است. به دلیل خاصیت جوان سازی که در این گیاه موجود است آثار آفتاب سوختگی، لکه های تازه ایجاد شده و زخم های سطحی به راحتی با آن درمان می شوند. جعفری همچنین خارش پوستی و سوزش و قرمزی موجود در پوست را ازبین می برد.

 

برای ساخت این ماسک معجزه گر می توانید به صورت زیر عمل کنید:

یک دوم فنجان آب را بجوشانید و هنگامی که آب جوشید یک قاشق سوپخوری جعفری و یک قاشق سوپخوری بابونه به آن بیفزایید. البته ممکن است جعفری و بابونه تازه در دسترس نداشته باشید . فرقی نمی کند می توانید از خشک شده آنها هم استفاده کنید. بگذارید 10 دقیقه بجوشند. یک قاشق سوپخوری هویج را که می شود تقریبا نیمی از یک هویج متوسط خوب بپزید و پس از پخته شدن هویج پخته را خوب له کنید سپس یک چهارم قاشق سوپ خوری روغن بادام به آن افزوده و خوب مخلوط نمایید . سپس مایع جوشانده جعفری و بابونه را به ان بیفزایید به این مواد باید یک قاشق سوپخوری دانه لسیتین ( که قابل تهیه از لوازم قنادی ها است) و یک قاشق سوپخوری روغن گندم بیفزایید. حالا مخلوط شما یکدست نیست برای اینکه کاملا صاف شود باید به طور یکنواخت و از یک جهت ان را به هم بزنید تا کاملا یکدست و بدون دانه شود. می توانید به منظور مخلوط شدن بهتر از همزن و میکسر هم استفاده کنید. سپس صورت خود را از هر گونه مواد آرایشی و حتی کرمهای معمولی پاک کرده و این ماسک را به صورت خود بمالید سعی کنید به چشمانتان وارد نشود. سپس 15 دقیقه تحمل کند و سپس با یک دستمال گرم ماسک را از صورت خود پاک کنید در نهایت هم تنها با کمک کمی آب گرم باقی مانده ماسک را از صورت خود بردارید. استفاده از صابون و شوینده های دیگر توصیه نمی شود.

 

ماسک جعفری

 

یک ماسک دیگر با جعفری

دو قاشق غذا خوری ماست ساده بدون طعم را با 2 قاشق عصاره جعفری در کاسه ایی کوچک مخلوط کنید. سپس برای افزوده شدن بیشتر آنتی اکسیدان به مواد 5 قطره آب لیمو ترش به مواد قبلی اضافه شود و همه مواد را خوب هم بزنید. قبل از اینکه ماسک را روی صورت خود بزنید اجازه دهید ماسک به مدت 30 دقیقه در هوای آزاد اتاق باقی بماند سپس  به مدت 10 دقیقه ماسک بدست آمده را روی صورت خود بگذارید و اجازه دهید ماسک روی صورت شما خشک شود پس از ان صورت خود را با اب گرم بشویید

ارسال شده در 28 آذر 1395 توسط