چرا نباید از شیرین کننده های مصنوعی استفاده کرد؟

برخی غذاهای خاص به سبب داشتن مقادیر زیادی ترکیبات ناسالم در گروه غذاهای سالم قرار نمی گیرد اما گاه شرایط بیمار به گونه ای است که چاره ای بجز خوردن آنها ندارد. البته راه هایی برای سالم سازی یا کاستن از خطرات این مواد وجود دارد. از آنجا که سالم خوری بیش از آن که رژیم غذایی باشد نوعی شیوه  زندگی انعطاف پذیر است پس بیماران تحت درمانی که گاه ناچار به خوردن غذاهای ناسالم می شوند نباید خود را سرزنش کنند.

شیرین کننده های بدون کالری یا مصنوعی که به آن جایگزین شکر هم گفته می شود اغلب چند برابر شیرین تر از قند معمولی هستند. این شیرین کننده ها گاه از منابع طبیعی مثل گیاهان یا خود قند تولید می شود. هر چند تردیدهایی در مورد نقش شیرین کننده های مصنوعی در افزایش خطر ابتلا به سرطان وجود دارد اما هنوز مدرک قاطعی برای اثبات آن در دست نیست.

مصرف شیرین کننده های مصنوعی به میزان کم، خطری برای سلامتی ایجاد نمی کند و استفاده از آن برای مبتلایان به دیابت مشکل ساز نخواهد بود. اما به این دلیل که فاقد هرگونه ارزش غذایی هستند پرهیز  از مصرف آنها توصیه می شود. در عوض بهتر است از کمی عسل، سوکانات، یا سایر شیرین کننده های طبیعی غذا استفاده کنید یا اصلا مصرف نکنید.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 29 آذر 1395 توسط