بررسی خطرات جانبی عینک آفتابی های فاقد استاندارد

 استفاده از  عینک های آفتابی غیر استاندارد چه عوارض خطرناکی برای چشم ها به دنبال دارد ؟ امروزه اکثر مردم برای محافظت چشم ها از اشعه آفتاب ، از  عینک های آفتابی غیر استاندارد استفاده می کنند ، در صورتی که این عینک های نامناسب ، نور خورشید را بیشتر به خود جذب کرده و باعث بروز حساسیت های شدید چشمی در افراد می شود .

یک متخصص اپتومتریست و بینایی سنج گفت: جوانان آگاه باشند استفاده از عینک های آفتابی غیر استاندارد عوارض جبران ناپذیری برای چشم به همراه دارد.
نیلوفر میرانی شیخی افزود: آنچه که می توان گفت حفاظت از چشم و جلوگیری از اشعه مضر خورشید یکی از مباحث مهم است که همه باید به آن توجه خاص داشته باشند.

متخصص بینایی سنجی در ادامه گفت: به جرات می توان بیان کرد تعداد زیادی از شهروندان به روش غلط محافظت از چشم روی آورده اند که این می تواند خطرات زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد.

وی تصریح کرد: امروزه عرضه عینک های آفتابی غیر استاندارد در جامعه رونق پیدا کرده بگونه ای که افراد برای آنکه از تابش اشعه خورشید به چشم محافظت کنند به خرید این عینک ها روی آورده اند و این عینک ها را به صورت ارزان از دست فروشان تهیه می کنند اما غافل از آنکه استفاده از این ابزار غیراستاندارد نه تنها از آسیب اشعه خورشید جلوگیری نکرده بلکه خطرات آن فراتر از اشعه خورشید است. این عینک ها زوایه‌های غیراستاندارد دارند و شیشه های مورد استفاده در آنها مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

وی بیان کرد: استفاده از این عینک ها حساسیت شدید چشمی را ایجاد می کند و زخم قرنیه‌ چشم را به وجود می آورد.

متخصص بینایی سنجی در پایان عنوان کرد: عینک های آفتابی غیراستاندارد به علت اینکه شیشه های آن نامرغوب است آفتاب را بیبشتر به خود جذب می کند و استفاده نکردن از آن ضرر کمتری برای چشم خواهد داشت.

منبع: ایسنا

ارسال شده در 28 آذر 1395 توسط