در درمان سرطان وقتی معده ناراحت است

تهوع و استفراغ، تنها عوارض درمان های سرطان نیستند. ممکن است بیمار به سوء هاضمه، سوزش سر دل و گاز معده نیز دچار شود. در صورتی که حتی با وجود مصرف داروهای تجویز شده این علائم در بیمار ظاهر شود ایجاد تغییرات زیر در رژیم غذایی و شیوه  زندگی وی در کنترل علائم و پیشگیری از درد و سایر ناراحتی ها موثر خواهد بود.

  • پرهیز از مصرف مواد تحریک کننده برای پیشگیری از سوزش سر دل. خوردن غذاهای پر ادویه و تند، سوزش سر دل را تشدید می کند. مصرف تنباکو و الکل نقش موثری در بروز این ناراحتی دارد. کافئین در بالای فهرست قرار می گیرد. همچنین خودداری از مصرف برخی مواد غذایی اسیدی مثل گوجه فرنگی، مرکبات و فراورده های جانبی مرکبات نیز توصیه می شود. بعضی خوراکی های دیگر مثل شکلات و قرص نعناع سبب بازگشت اسید معده به مری می شوند و باید از خوردن آن اجتناب شود.
  • محدود کردن یا پرهیز از مصرف غذاهای تولید کننده ی گاز به منظور کاهش گاز معده. بسیاری از غذاهای معمول از جمله میوه های پر فیبر، گاز تولید می کنند و سبب معده درد می شوند. سالاد، سبزیجات خام، انواع کلم و لوبیا، گاز بیشتری در دستگاه گوارش تولید می کنند. از آنجا که مصرف این مواد برای بدن مفید است اضافه کردن آنها به رژیم غذایی پس از بهبودی بیمار توصیه می شود.
  • پیشگیری از سوزش سر دل با محدود کردن یا پرهیز از مصرف غذاهای پر چرب. غذای چرب زمان بیشتری در معده می ماند و سبب سوزش سر دل می شود. از مصرف غذاهای سرخ شده انواع دونات و شیرینی ها، گوشت چرب و فراورده های لبنی پر چرب باید خودداری شود.
  • محدود کردن یا پرهیز از مصرف الکل های قندی، برای پیشگیری از تولید گاز و تورم. الکل های قندی مثل سوربیتول، مانیتول، زایلیتول و مالتیتول که به جای قند و به عنوان شیرین کننده به کار می رود می تواند سبب تورم و ناراحتی معده شود.
  • برای پیشگیری از سوزش سر دل زیر سر بیمار باید بلند باشد و نباید بلافاصله پس از خوردن غذا دراز بکشد. این توصیه در ارتباط با قانون جاذبه است. به این ترتیب احتمال بازگشت اسید معده به مری و در نتیجه سوزش سر دل کمتر می شود.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 28 آذر 1395 توسط