دردسرها و مشکلات مربوط به مواد مخدر

امروزه موادمخدر قربانیان بسیار زیادی را در دام خود گرفتار کرده است , متأسفانه بسیاری از افراد مخصوصا جوانان به سراغ موادمخدر می روند که موادمخدر باعث به وجود آمدن اختلالاتی در اعصاب و روان آن ها خواهد شد و  درمان بیماران مبتلا به اعتیاد ، به زمان بسیار طولانی نیازمند است .

یک روانپزشک گفت: متأسفانه با افزایش گرایش به مواد مخدر صنعتی بروز اختلالات اعصاب و روان بیشتر شده است.

محمد قدیری روانپزشک اظهار داشت: تشخیص، درمان و بازتوانی در بیماران مبتلا به اعتیاد با سایر بیماران اعصاب و روان متفاوت است.

وی گفت: متأسفانه گرایش به مواد مخدر صنعتی فرد را دچار اختلالات اعصاب و روان مقاوم به درمان می کند که زمان زیادی برای درمان آن باید صرف شود.

قدیری افزود: بیماری اعتیاد سابقه ای طولانی در جهان دارد اما در یک دهه اخیر اعتیاد به مواد مخدر صنعتی و ترکیبی موجب بروز اختلالات نوظهور در حیطه اعصاب و روان شده است و با توجه به اثر بدی که این مواد بر بدن فرد در کوتاه مدت می گذارد باورپذیری موضوع برای بیمار بسیار سخت است.

وی با بیان اینکه متأسفانه کشور ما به علت همجواری به کشورهایی همچون افغانستان و پاکستان در معرض آسیب های ناشی از قاچاق انواع مواد مخدر است، گفت: اعتیاد یک اختلال چندرشته ای است و ژنتیک، روان و جسم فرد را متأثر می کند. بنابراین در این حوزه باید به صورت گروهی رسیدگی شود و با توجه به کاهش سن ابتلا به مواد مخدر در کشور بهتر است، به دانش آموزان و گروه های پرخطر در این زمینه از سنین اولیه آموزش داده شود زیرا درمان اعتیاد پس از ابتلا به آن بسیار سخت و پرهزینه است.

میزان

ارسال شده در 27 آذر 1395 توسط