توضیحات پزشکی درباره بیماری قرنیه چشم

علت بروز بیماری قرنیه در افراد چیست ؟ آیا بیماری قرنیه قابل کنترل و درمان است ؟ بیماری قرنیه یک نوع بیماری شایع است که در این بیماری شکل قرنیه دچار تغییر شده و باعث کاهش دید در افراد می شود . در این مقاله با بیماری قرنیه و مشکلات خارشی چشم بیشتر آشنا می شویم .

ساعت 24-دبیر علمی بیست و ششمین کنگره سالیانه چشم پزشکی ایران، گفت:بیماری قرنیه نیز از جمله بیماری هایی است که جنبه ژنتیک در آن بسیار موثر است و نمی توان چندان پیشگیری کرد.

حمیدرضا جهادی در حاشیه برگزاری بیست و ششمین کنگره سالیانه چشم پزشکی ایران در مرکز همایش های رازی، اظهار داشت: یکی از بیماری های نوپدید که امروزه موجب نگرانی جامعه پزشکی است، دیابت است که در صورت کنترل نشدن می تواند موجب نابینایی شود.

وی گفت: بسیاری از بیماری های مثل گلوکوم و آب سیاه قابل پیشگیری و کنترل است اما دیابت موجب بیماری هایی می شود که کنترل و مراقبت از آن بسیار سخت است، بروز نابینایی بر اثر دیابت عارضه ای است که در صورت رخ دادن قابل پیشگیری نیست.

جهادی ادامه داد: توجه به این بیماری در عرصه چشم پزشکی بسیار حائز اهمیت است و امیدواریم با اطلاع رسانی و بالا بردن سطح دانش جامعه بتوانیم شدت عوارض این بیماری را در کشور کاهش دهیم.

وی افزود: بیماری قرنیه نیز از جمله بیماری هایی است که جنبه ژنتیک در آن بسیار موثر است و نمی توان چندان پیشگیری کرد.

جهادی با بیان اینکه بسیاری از اعمال جراحی پیوند قرنیه در کشور انجام می شود، گفت: تمام تلاش متخصصان این است که بیمار دچار مشکلات قرنیه به مرحله پیوند نرسد، اما در صورت نیاز به پیوند تجهیزات و علم کافی در کشور وجود دارد.

دبیر علمی بیست و ششمین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران ادامه داد: همچنین خارش چشم توسط بیمار موجب تشدید ناراحتی های چشمی و آلرژی چشمی می شود و حتی ممکن است موجب قوز قرنیه شود، اما با استفاده از داروهای مهار کننده خارش چشمی می توان این عارضه را در دراز مدت رفع کرد.

بیست و ششمین کنگره سالیانه چشم پزشکی ایران، تا ۲۵ آذر ۹۵ در مرکز همایش های رازی برگزار می شود.

میزان

ارسال شده در 25 آذر 1395 توسط