فیتوکمیکال ها در چه موادی وجود دارد؟

ترکیباتی شیمیایی هستند که به صورت طبیعی در میوه ها و سبزیجات وجود دارد. با این که از نظر تغذیه به اندازه ی درشت مغذی ها ضروری نیستند اما فعالیت های بیولوژیکی مهمی را در بدن انجام می دهند. دانشمندان در تلاش برای یافتن فیتوکمیکال هایی هستند که بتواند خطر بروز بعضی سرطان ها را کاهش دهد. این هدفی بسیار بزرگ است زیرا هر تکه از میوه ها بالغ بر 100 فیتوکمیکال در خود دارد که ترکیب آنها با یکدیگر به نتایج بیولوژیکی منجر خواهد شد.

بسیاری از فیتوکمیکال ها خواص آنتی اکسیدانی دارند. با این که نام برخی از آنها بسیار طولانی و دشوار است اما شاید نام بعضی از آنها مثل بتاکاروتن و بیوفلاونوئیدها را شنیده باشید.

منابع غذایی گیاهی سرشار از فیتوکمیکال ها هستند. این مواد مغذی که به فراوانی در سبزیجات، میوه ها، بقولات، حبوبات، غلات سبوس دار، گیاهان دارویی و معطر یافت می شوند عامل ایجاد رنگ تیره در سبزیجات و میوه ها هستند. پس رنگ نارنجی یا سبز تیره ی میوه و سبزی دلیل فراوانی فیتوکمیکال است. سیر، فلفل تند، آویشن، پیازچه، تره فرنگی و پیاز که طعم دهنده های طبیعی هستند نیز از منابع مهم این ترکیبات به شمار می آیند. فراوانی فیتوکمیکال ها در مواد غذایی گیاهی یکی از دلایل اصلی کارشناسان تغذیه در تاکید بررعایت رژیم های گیاهی از سوی کسانی ا ست که نگرانی هایی در مورد ابتلا به بیماری سرطان دارند.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 24 آذر 1395 توسط