درمان نوین برای میاستنی گراویس

back-pain-1140x760

میاستنی گراویس چه نوع بیماری است و چه عواملی باعث بروز این بیماری در افراد می شود ؟ آیا بیماری میاستنی گراویس ریشه مادرزادی دارد ؟ چگونه می توانیم بیماری میاستنی گراویس را درمان کنیم ؟ بیماری میاستنی گراویس یک نوع ضعف عضلانی یا فلج ماهیچه ای است که این بیماری در زنان و افراد مسن بیشتر دیده می شود . شهریار نفیسی فوق تخصص بیماری های نوروماسکولار در کنگره میوپاتی در محل اتصال عصب و عضله در جمع خبرنگاران افزود: این کنفرانس در 2 روز با محوریت بیماری‌های میاستمی و نیوپاتی به عنوان بیمارهای عضلانی و با تمرکز بر روی بیماری‌های نیوپاتی التهابی کار خود را آغاز کرده است.

 وی افزود: در جلساتی که با محققان ایرانی و فرانسوی در حوزه بیماری‌های عصب و عضله داریم با معرفی بیماران، جدیدترین روش‌های درمانی را مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد.
فوق تخصص بیماری های نوروماسکولار در کنگره میوپاتی اظهار داشت: در بیماری میاستنی و در روش‌های جدید درمانی، مریضان مقاوم را نیز تحت کنترل خود قرار داده‌ایم. درصد کمی از این بیماری‌ها با بحران شروع می‌شوند و اکثرا با تشخیص و درمان به موقع روند درمان را به خوبی طی می‌کنند.
وی افزود: کیفیت زندگی بیماری میاستنی گراویس با تاخیر در درمان شرایط خوبی نخواهد داشت، اما با تشخیص به موقع شاهد تسریع در درمان هستیم.
نفیسی اظهار داشت: این بیماری با ضعف عضلانی، ضعف عضلات صورت، اختلال در بلع، اختلال عضلات و اندام‌ها و تنفس بروز می‌کند که اگر عضلات تنفسی درگیر شوند، فرد دچار اختلالات متعدد و بستری در آی سی یو خواهد شد.
وی در ادامه صحبت‌هایش اضافه کرد: علت بیماری میاستنی به بیماری خود ایمنی بر می‌گردد و اختلال در تومور توموس یکی از علل شایع آن است.
فوق تخصص بیماری های نوروماسکولار در کنگره میوپاتی افزود: میاستنی مادرزادی ریشه ژنتیک دارد اما میاستنی گراویس که خود ایمنی است به ازدواج‌های فامیلی نسبت داده می‌شود.
وی افزود: شیوع میاستنی در کشور ما 10 در هزار بوده و در خانم‌ها 2 تا 2.5 برابر آقایون است.
باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال شده در 24 آذر 1395 توسط