آیا ویتامین ها تولید کننده انرژی هستند

vitamin

عناصری که وجود مقادیر کمی از آن برای حیات سلول و تقریبا تمام فرایندهای سلولی ضروری است. ویتامین ها، تولید کننده ی انرژی نیستند. اما در مواردی نقش مهمی در آزادسازی انرژی غذا دارند. ویتامین ها به دو گروه محلول در چربی (مثل ویتامین آ، ویتامین د، ویتامین ای و ویتامین کا) و محلول در آب (مثل ویتامین های ب و ویتامین ث) تقسیم می شوند.

ویتامین های محلول در چربی، جذب سیستم لنفاوی بدن شده وارد جریان خون می شوند. این ویتامین ها قابلیت ذخیره شدن در کبد و بافت چربی را دارند و مصرف زیاد آنها مسمومیت زاست. ویتامین های محلول در آب جذب خون شده و در کبد یا بافت ذخیره نمی شوند. مازاد این ویتامین ها از راه ادرار دفع می شود. به طور کلی، ویتامین های محلول در آب مسمومیت زا نیستند به غیر از مواردی که بیش از اندازه مصرف شود.

اگر علائم سوء جذب چربی، مثل اسهال، کاهش وزن، مدفوع حجیم روغنی و بدبو، درد یا تورم شکم در بیماری که تحت عمل جراحی قرار گرفته، مشاهده شود احتمال نیاز به آنزیم های پانکراس برای کمک به جذب چربی و ویتامین های محلول در چربی وجود دارد. همچنین ممکن است نیاز به استفاده از مکمل های غذایی حاوی ویتامین های محلول در چربی هم باشد. دلایل دیگری نیز می تواند سبب بروز اسهال پس از عمل جراحی شود که با دارو، درمان خواهد شد.

ویتامین آ:

این ویتامین محلول در چربی، نقشی اساسی در بهبود بینایی (به ویژه دید در شب)، عملکرد سستم ایمنی بدن، سلامت پوست و تولید و رشد طبیعی سلول ها دارد. شکل فعال ویتامین آ که از مواد غذایی دریافت می شود، رتینول است که در منابع غذایی حیوانی مثل تخم مرغ، شیر و کره وجود دارد. رتینول قابلیت ذخیره شدن در کبد را دارد و مصرف بیش از حد آن و خارج از نظارت پزشک، مسمومیت زاست. بتاکاروتن موجود درسبزیجات نارنجی روشن، سبز تیره و همچنین میوه ها، قابلیت تبدیل به ویتامین آ را – بدون ایجاد مسمومیت در بدن- دارد.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 22 آذر 1395 توسط