تغذیه در یک کلام

 

nutshell

از آنجا که تغذیه یک علم است پس هر چه مطالعات انجام شده در زمینه ی تغذیه و سرطان بیشتر باشد اطلاعات لازم برای مبتلایان به سرطان هم بیشتر خواهد شد. شاید به همین دلیل است که گاه کارشناسان تغذیه در مورد توصیه های غذایی دچار تردید می شوند.

با وجود تغییرات مداوم نتایج حاصل  از مطالعات جدید بعضی ا ز توصیه ها مثل نیاز بدن به درشت مغذی ها و ریزمغذی ها همچنان ثابت است.

درشت مغذی ها:

درشت مغذی ها مواد غذایی انرژی زا و تامین کننده ی کالری لازم برای انجام فعالیت های بدنی است. درشت مغزی ها عبارت اند از: پروتئین، کربوهیدرات و چربی.

ریز مغذی ها:

ریز مغذی ها مواد غذایی قابل دریافت از غذاها هستند که بدن به مقادیری جزئی از آنها به منظور انجام برخی اعمال حیاتی خود نیاز دارد. این مواد عبارتند از: ویتامین ها، مواد معدنی و فیتوکمیکال ها. از آنجا که مصرف بیش از اندازه ی ریز مغذی ها مسمومیت زا بوده و دریافت ناکافی آن نیز سبب بروز کمبودهایی در بدن می شود.

هیچ کدام از آزمایشات خون نمی توند به تنهایی میزان تمام ویتامین ها و مواد معدنی بدن را نشان دهد. هر یک از این مواد مغذی ضروری با آزمایش خاصی تعیین می گردد که برخی از آنها بسیار پر هزینه بوده و تنها برای مقاصد پژوهشی انجام می شود.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 22 آذر 1395 توسط