توضیحات پزشکی درباره غذاهای اعتیاد آور که باعث چاقی می شود

pizza-capricciosa

آیا اطلاع دارید غذاهایی که به آن ها علاقه ی شدید دارید باعث اعتیاد شما به مصرف همیشگی آن می شود ؟ اعتیاد به غذاهای فست فود مانند پیتزا و مصرف چیپس ، مشکلاتی در وزن ایجاد خواهد کرد . در این مطلب با غذاهای اعتیاد آوری که باعث افزایش وزن در افراد می شوند آشنا خواهیم شد .

می توانیم به راحتی اعتراف کنیم که به غذاهایی مانند دونات و شیرینی معتاد هستیم. مدارکی وجود دارد که ثابت می کند غذاهای به شدت فرآوری شده، چرب و دارای قند فراوان مانند پیتزا شکلات، چیپس و شیرینی ها نقش ویژه ای در ایجاد مشکل برای سلامت و وزن افراد ایفا می کنند.

در آخرین تحقیقی که با این موضوع منتشر شد، دکتر نیکول آونا در دانشکده پزشکی ایکان به این نتیجه رسید که رفتارها و نگرش حول برخی غذاها به شدت نزدیک به الگوی اعتیاد است. او امیدوار است نتایج این تحقیقش در آینده به نسل بعدی درمان های چاقی و اضافه وزن کمک کند.

دکتر آونا از 504 داوطلب خواسته بود غذاهایی که بیشترین مشکلات را برایشان ایجاد می کنند را شناسایی کنند. وی معیارهایی برای انتخاب چنین غذاهایی داده بود. این معیار خوردن بیش از حد آن غذا تا نقطه ای بود که فرد به شدت احساس سنگینی می کرد و یا بعد از خوردن آن غذا تا مدتی طولانی احساس خمودی و خستگی داشت. آونا پس از جمع آوری اطلاعات، لیستی از اعتیاد آورترین غذاها و آنهایی که کمترین تاثیر اعتیاد آوری دارند را بدست آورد.
سلامت نیوز

ارسال شده در 22 آذر 1395 توسط