وظایف پرستاران بخش انکولوژی

nurse

گروه های مختلفی از افراد آموزش دیده در بخش های متعدد مراقبت های سرطان هستند که وظایفی چون مراقبت از بیماران بستری، مراقبت از بیماران سرپایی، مراقبت از بیمار در منزل و مراقبت از بیماران بدحال را بر عهده دارند.

رادیوتراپیست انکولوژیست و رادیوتراپیست:

کارشناسان پرتودرمانی انکولوژی که از تخصص لازم برای استفاده از انواع روش های پرتو درمانی در مدیریت سرطان نیز برخوردارند. این تخصص شامل پرتو درمانی خارجی و پرتو درمانی داخلی می شود.

رادیوتراپیست های انکولوژیست به منظور ایجاد هماهنگی برای دستیابی به بهترین نتیجه ی ممکن مستقیما با جراحان سرطان و انکولوژیست های مدیکال همکاری می کنند. این تکنسین های آموزش دیده  متخصص هم در روش های درمانی و هم در کاهش نشانه های ناراحت کننده ی سرطان های پیشرفته دخالت دارند.

رادیوتراپیست انکولوژیست، برنامه ی پرتو درمانی بیمار را مشخص می کنند و تکنسین های رادیوتراپی با تخصص در مراقبت های بهداشتی، پرتو را با دوز تجویز شده به موضع می تاباند و بر وضعیت بیمار و تاثیر درمان نظارت می کنند. تکنسین های رادیوتراپی پزشک نیستند اما دوره های آموزشی خاصی را می گذرانند. آنها از اعضای تیم پرتو درمانی هستند که بیشترین ارتباط را با بیمار دارند.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 19 آذر 1395 توسط