دانستنی هایی پیرامون هومیوپاتی

homeopathy

هومیوپاتی چه نوع درمانی است ؟ طب هومیوپاتی چه نوع بیماری هایی را درمان می کند ؟ هومیوپاتی یک نوع روش درمانی است که طرفداران زیادی دارد و برای درمان بیماری های قلبی و بیماری خطرناک سرطان بسیار مفید و کارساز است و با تحریک کردن دستگاه ایمنی بدن ، بیماری های خطرناک را از بدن دور کرده و افراد هر چه زودتر بهبود پیدا می کنند.

هومیوپاتی چیست؟

هومیوپاتی یا طب هومیوپاتی یک فلسفه ی پزشکی یا عملکرد مبتنی بر این ایده است که بدن توانایی ترمیم و التیام خود را دارد . هومیوپاتی در اواخر سال 1700 در آلمان پایه گذاری شد و بطور گسترده ای در اروپا انجام می شده است .

طب هومیوپاتی علائم بیماری را واکنش طبیعی بدن جهت تلاش برای بدست آوردن مجدد سلامتی میداند .

همیوپاتی بر این ایده بنا شده است که اگر ماده ای باعث بروزعلائم در فردی سالم شود مصرف مقدار کمی از همان ماده ٬ ممکن است باعث درمان وی شود .در تئوری٬ یک دوز داروی همیوپاتی ٬ ترمیم طبیعی بدن و فرآیندهای خود نظارتی بدن را افزایش می دهد .

پزشک متخصص همیوپاتی (که همیوپات نامیده می شود) از قرص و یا محلول حاوی تنها مقدار کمی از ماده موثره (معمولا یک گیاه یا مواد معدنی) برای درمان بیماری استفاده می کند که به عنوان مواد بسیار رقیق شده شناخته شده اند . برخی از شواهد نشان می دهد که داروهای هومیوپاتی ممکن است اثرات مفیدی داشته باشد.

هومیوپاتی به چه خاطر استفاده می شود ؟

از لحاظ تاریخی مردم از همیوپاتی برای سالم ماندن و درمان طیف وسیعی از بیماری های مزمن از قبیل آلرژی ٬ دراماتیت اتوپیک (اگزمای آتوپیک) ٬ ارتریت روماتوئید و سندروم روده تحریک پذیر استفاده می کردند . آنها همچنین برای درمان جراحات جزئی مثل خراش و بریدگی ٬ کشش های عضلانی یا رگ به رگ شدن ها نیز از همیوپاتی استفاده می کردند . همیوپاتی برای درمان بیماریهایی از قبیل سرطان ٬ بیماریهای قلبی ٬ عفونت های حاد یا موارد اورژانسی مناسب شناخته نشده است .

همیوپاتی بطور وسیعی در هند ٬ انگلستان و دیگر کشورهای اروپایی استفاده می شود .

آیا همیوپاتی ایمن است ؟

داروهای هومیوپاتی  از سال 1938 در ایالات متحده شناخته شده و ایمن در نظر گرفته شده اند.

برخی از منتقدان هومیوپاتی بر این باورند که ماده فعال کمی در یک محلول وجود دارد که هر گونه بهبود حاصل از درمان به احتمال زیاد به دلیل ماده ی درمانی محلول در آن نیست بلکه بعلت تلقین ناشی از آن است (اثر دارو نمایی).

طرفداران هومیوپاتی، معتقدند که اگر چه محلول های هومیوپاتی بسیار رقیق اند، اما اثر این مواد در آب وجود دارد . بدن این ماده را می شناسد و به آن واکنش نشان می دهد. محققان تلاش کرده اند تا تعیین کنند که آیا تاثیر درمان هومیوپاتی بعلت دارونما بودن آن است و یا اتفاقات دیگری رخ میدهد . اگرچه این مطالعات به طور دقیق نمی تواند عملکرد محلول های همیوپاتی را مشخص کند، اما شواهدی وجود دارد که همیوپاتی با دارونما فرق دارد .

این نکته ضروری است که دکتر خود را در جریان تصمیم خود برای استفاده از داروهای همیوپاتی قرار دهید .وی باید شناخت کاملی از سلامت شما داشته باشد تا بتواند به شما درمورد اینکه داروهای همیوپاتی را از کجا خریداری کنید و پیش چه متخصص همیوپاتی بروید راهنمایی دهد.

داروهای همیوپاتی نباید جایگزین درمان های مرسوم برای بیماریهای جدی گردند.

میتوانید برخی از داروهای همیوپاتی را بدون نسخه ی پزشک از فروشگاههای مواد غذایی تهیه کنید.

همیشه با پزشک خود در خصوص استفاده ی احتمالی خود از درمانهای جایگزین و یا تصمیم خود برای ترکیب درمان های جایگزین با درمانهای متعارف پزشکی مشورت کنید . ممکن است چشم پوشی کردن از درمانهای متعارف پزشکی و اتکا به یک درمان جایگزین خاص برای شما موثر و ایمن نباشد .

rpsi

ارسال شده در 12 آذر 1395 توسط