طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده ترد و پفکی به روش فست فودی

آموزش سرخ کردن سیب زمینی به روش فست فود ها

 

چگونه سیب زمینی سرخ کنیم تا شبیه سیبزمینی های حاضری ترد و پفکی شود؟
برای داشتن سیب زمینی ترد و پفکی به روش فست فودی میتوانیم از یک ترفند عالی استفاده کنیم.
قبل از خرد کردن و سرخ کردن سیب زمینی, سیب زمینیها را را بعد از شستن با پوست، داخل آب و کمی نمک, آبپز میکنیم. نباید خیلی پخته و له شود.
بعداز نیم پز شدن سیب زمینی ها, آن ها را از آب خارج کرده تا کاملا سرد شود. به آرامی سیبزمینی هارو پوست میکنیم و به اندازه های دلخواه برش میزنیم.
تابه ای مناسب انتخاب میکنیم, تابه طوری باشد که سیب زمینی به آن نچسبد. تابه را روی شعله گاز حرارت داده و گرم میکنیم. بعد داخل تابه روغن می ریزیم, کمی مننظر می مانیم  تا روغن داغ شود. بعد از داغ شدن روغن کمی نمک کف تابه میپاشیم (این هم یک ترفند برای نچسبیدن سیب زمینی به تابه)
بعد سیب زمینی هارو داخل روغن میریزیم. تا چند دقیقه اصلا هم نمیزنیم چون اگه زود بهم بزنیم، سیب زمینی ها له میشن و شکل و شمایل قبلی خودشون رو دیگه ندارن. بعد از کمی سرخ شدن سیب زمنی هارو با قاشق مناسب جابجا میکنیم.
❤️توجه❤️
از تابه ای استفاده کنید که دیواره های بلندی داشته باشد.
از روغن سرخ کردنی استفاده کنید, هرچقدر روغن داخل تابه بیشتر باشد سیبزمینی ها پفکی تر میشود. فست فودها و رستوران ها، سیب زمینی ها را داخل یک قابلمه پر از روغن سرخ می کنند طوری که سیب زمینی ها در روغن کاملا شناور است اما اینکار برای ما بصرفه نیست. فست فودها با آن مقدار روغن، ده ها برابر ما سیب زمینی سرخ می کنند.

ارسال شده در 9 آذر 1395 توسط