کنترل نگرانی بر سردرد

istock_9201235_wide

شما اگر با سردرد زندگی می کنید و نمی توانید از آن خلاصی یابید، باید صد در صد به فکر چاره باشید و نگذارید که بر شما غلبه کند و زندگی خصوصی، کار، و زندگی فامیلی شما را به نابودی بکشاند.بیمار بودن کار آسانی نیست وقتی که سردرد می گیرید از آنچه برایتان اتفاق افتاده عصبانی می شوید و برای خود تاسف می خورید. از اینکه ممکن است سردرد شما به علت یک ناخوشی نهانی باشد، به خود می لرزید و احساس ترس می کنید. با خواندن این کتاب دیدن پزشک و تشخیص نوع سردرد اولین قدم را برای کنترل همه این نگرانیها و سردردتان بر می دارید. تا زمانی که تلاش شما به ثمر نرسد و صد در صد موفقیت کسب نکرده اید باید انتظار هیجان تکان دهنده و بیماریهای جسمی ناشی از آن را داشته باشید. هنگامی که از یک ماخذ دائمی رنج می برید و بر شما ضربه وارد می شود و نتوانید از خود واکنش مثبت نشان دهید سردرد می گیرید و رنجور می شوید.

بستگان شما نیز از ناراحتی هایی که بر شما وارد می شود در امان نیستند و آنها نیز به نحوی مبتلا می شوند.

شما نمی توانید به خاطر میگرنی که دارید از کسی انتظار داشته باشید که برایتان کارت همدردی بفرستد. در حقیقت حتی آنهایی که به شما نزدیک هستند احتمالا خوشحال نیستند که خبر سردرد شما را بشنوند و یا نمی توانند شریک درد شما شوند و شاید مشکوک شوند که شما به علت بی توجهی به سلامتی خود عامل این سردرد بوده اید. به دنبال دکتر رفتن و در صدد تشخیص درد برآمدن شک و تردید آنها را برطرف می کند. در مواقعی که از سردرد رنج می کشید و نیاز دارید که همسرتان کاری انجام دهد بهتر  است وضع خود را به وضوح برایش شرح دهید. بخاطر اینکه همسر شما است و با هم زندگی می کنید نباید  انتظار داشته باشید که از افکار شما باخبر باشد. اگر مایلید همسرتان در موقع سردرد بچه ها را روی تخت بگذارد و یا ساکتشان کند به او بفهمانید که به خاطر سلامتی شما لازم است این کار را بکند.

اگر واجب است که بچه ها در اتاق دیگر تلویزیون تماشا کنند مسئله را برای شریک زندگی خود روشن کنید. اگر رعایت اینگونه همکاریها در بهبود شما اثر دارد برایش تشریح کنید که چگونه میگرن شما را از پای در آورده است. بدون شک همسر شما از اینکه بتواند به نحوی از عواملی که سبب سردرد شما می شود جلوگیری نماید خوشحال می شود تا شما بتوانید سردرد خود را کنترل کنید. از طرف دیگر شاید همسر شما بتواند در تمرین استراحت درمانی مصاحب خوبی باشد. با تن صدای مهربان خود و گفتن کلماتی نرم و آرام بخش بگوید: بازوهای خود را شل کنید و به تدریج با آرامش از شما بخواهد تا بتوانید کلیه اندام های بدن خود را شل کرده به حالت استراحت در آورید. چنانچه ماساژ بتواند اثری بر سردد شما داشته باشد وجود همسر شما نعمتی است خدادادی که در کنار شما قرار گرفته است. متاسفانه بسیاری از شوهران و یا خانمها اینگونه آمادگی ندارند تا آرامش به یکدیگر بدهند زیرا از چگونگی درد و رنج طرف مقابل بی اطلاعند. در نامه ای که بانویی به مجله سردرد نوشته است شکایت نموده که همسرش نمی داند با آنچه او در منزل می تواند انجام دهد تا چه حد برای کنترل و رهایی از سردرد او موثر است.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 7 آذر 1395 توسط