معاینه کامل پزشک و درمان سردرد

photolibrary_rf_photo_of_doctor_talking_to_patient

مشاهدات عمومی

پزشکی که شما را مورد معاینه قرار می دهد و با شما صحبت می کند حالت و یا علائم بخصوصی که برای تشخیص سردرد به شما کمک می کند یادداشت می کند. برای مثال ضمن صحبت کردن ممکن است نشانه ای از هیجان، دلسردی یا ناامیدی در شما مشاهده کند. اگر از بیماران میگرنی باشید یکی از علائم و خصوصیات چهره شما او را هدایت می کند.

 

پزشک بطور کامل معاینات بدنی از شما بعمل می آورد و در کنار آن اگر فشار خون داشته باشید معلوم می کند. وضعیت غیر طبیعی بدن، مسائل اداری، تنفسی و آزمایشاتی نظیر شمارش گلبولهای خون، سدیمان، آزمایشات شیمیایی خون و ادرار برایتان می نویسد.

پرتونگاری از جمجمه، سی تی اسکن و آنژیوگرافی نیز توصیه می گردد.

در مواردی که مسائلی در رابطه با هیجانات روحی مشاهده شود ممکن است از روانپزشک نیز کمک گرفته شود. تمام نقاط سر بیمار برای احساس درد مورد معاینه کامل قرار می گیرد.

مواضع و اندام های بدن از قبیل سینوس ها، نامنظم بودن فک- اسپاسم عضلانی و وضعیت ستون فقرات مورد معاینه قرار می گیرد. در هنگام آزمایشات عصبی نیز طرز راه رفتن، ایستادن روی یک پا، لمس انگشتان، طرز گرفتن توپ و کنترل آن و واکنش در مقابل سرعت عمل مورد بررسی قرار می گیرد. واکنش های ارادی نیز آزمایش می شود. اعمال حرکتی پنجمین عصب صورت با سوال اینکه فک خود را در مقابل یک مانع باز کنید مورد آزمایش قرار می گیرد. اعصاب صورت نیز امتحان می گردد. اگر مسئله ای در رابطه با چشم بیمار وجود داشته باشد با کمک چشم پزشک معاینه می شود. چشم پزشک نیز در رابطه با سردرد از قبیل خسته شدن چشم، آستیگمات بودن، آزمایش گلوکوم و نیاز به داشتن عینک را بررسی می کند.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

 

ارسال شده در 7 آذر 1395 توسط