تشخیص قاطع سردرد به کمک پزشک

migraine-56c268ed5f9b5829f8680dd3

چنانچه به علت سردردی که دارید بیماری چشم مورد شک و تردید قرار گرفت و پزشک معالج شما آزمایشات چشم را ضرورت دانست در این صورت لازم است که به متخصصین چشم پزشکی مراجعه کنید.متخصص چشم پزشکی کسی است که مخصوصا درباره بیماریهای چشم تخصص دارد. او می تواند به خوبی بیماریهای چشم را تشخیص و در صورت نیاز مداوا و یا حتی عمل جراحی روی چشم انجام دهد. در مواردی که چشم نیاز به عینک داشته باشد با دستگاههای ساده و یا کامپیوتری نمره عینک شما را تعیین و نسخه می کند. شما با مراجعه به عینک ساز عینک مورد لزوم خود را می خرید.

 

هنگامیکه برای سردرد به پزشک مراجعه می کنید انتظار دارید که معاینه کامل و آزمایشات اختصاصی و جدی از شما بعمل آید. شما نیز باید با اطمینان پزشک را در جریان معالجات و داروهایی که به طور مداوم و یا موقت مصرف می کردید قرار دهید زیرا داروهای مسکن اگر به مدت طولانی مصرف شود اثر آن بتدریج از بین می رود و کم کم عادت می شود.

به عقیده بعضی از متخصصین مصرف طولانی داروهای مسککن احتمالا خود سبب عارضه سردرد می شود. بنابراین کلیه موارد فوق را به اطلاع پزشک معالج برسانید.

سوابق و تاریخچه سردرد:

سوالات دقیقی که متقابلا پزشک از شما می پرسد باید با دقت و با توجه به سوابق سردرد خود جواب داده شود. به طور مسلم همین اطلاعات منتهی به تشخیص دقیق خواهد شد. پزشک با استفاده از سوابق بیماری و تاریخ شروع آن تحقیقات خود را برای تشخیص نوع سردردی که دارید انجام می دهد. پزشک در صورتی می تواند به طور قطعی سردرد شما را معالجه کند که نوع سردرد شما را صد در صد تشخیص دهد.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 7 آذر 1395 توسط