چگونه بر سردرد خود غلبه کنیم؟

male-doctor-sitting-at-desk-with-computer

زندگی کردن با درد، ناراحتی و ناآرامی را متوقف کنید. کمک امکان پذیر است. راههای بسیاری وجود دارد که می شود آن را کشف کرد و بکار برد. از درمانگاهها گرفته تا پزشکان متخصص اعصاب، روانشناسان و متخصصین سردرد همه آماده خدمت هستند تا شما را یاری نمایند. متاسفانه بسیاری از رنجورین به سردرد هنگامیکه از پزشکی به پزشک دیگر از متخصصی به متخصص دیگر مراجعه می کنند و کوشش آنها بری رهایی از درد به ثمر نمی رسد امید خود را از دست می دهند. معمولا خواندن این بخش می بایست شما را از ناامیدیها و تلاش های غیر لازم نجات بخشد.

ابتدا از پزشک معالج خود استمداد بجویید

اگر نشانه های بیماری شما پیچیده نیست و برایتان هراسی ندارد ضروری نیست که به پزشک متخصص سردرد مراجعه کنید. مطمئنا از پزشک معالج خود یاری بجوئید و او هم به شما کمک خواهد نمود. متاسفانه بعضی از پزشکان با رنجورین به سردرد همدردی نمی کنند زیرا سردرد را امری ساده می پندارند. عده ای دیگر به غلط چنین تصور می کنند که چون ناخوشی عمقی و بدخیم در داخل سر وجود ندارد پس هیچ کاری نمی شود کرد. با توجه به اینکه فقط ده درصد از سردردها ممکن است بعلت ناخوشی های جدی و بدخیم باشد پس برای 90 درصد بقیه نمی توان کاری کرد. در حالیکه این تصور صحیح نیست و شما با چاره اندیشی می توانید به سردرد خود غلبه کنید.

از پزشکی که معاینه کامل از شما به عمل نیاورد سوابق بیماری را نپرسد و یا آزمایشگات کامل انجام ندهد باید احتیاط کنید. یک پزشک خوب در رابطه با سردرد شما با جدیت برخورد می کند. مایل است به علت ریشه ای سردرد پی ببرد. وظیفه دارد بپرسد چه موقع سردرد شما شروع شده و تکرار آن چگونه است. شدت سردرد شما تا چه میزان و آیا از بیماری خاص دیگری رنج می برید؟ چه عواملی سردرد شما را شدت می دهد و از چه روشها و داروهایی برای سردرد خود استفاده کرده اید؟

اگر متوجه شدید که پزشک معالج با مسئله سردرد شما با جدیت برخورد نمی کند و به دنبال عوامل ریشه ای سردرد نیست آن وقت بهتر است به پزشک متخصص سردرد مراجعه کنید. در هگامیکه به پزشک متخصص مراجعه می کنید سوابق جمع آوری شده سردرد خود را به او بدهید. با اطلاعاتی که شما در اختیار او قرار می دهید و تجارب ارزنده ای که او از معالجه بیماران خود دارد حتما به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

اگر پزشک معالج برای رفع مشکلی که دارید نتوانست کمکی بنماید و فرستادن شما را به نزد پزشک متخصص سردرد الزامی دید ممکن است شخصا شما را به روانپزشک متخصص اعصاب و یا متخصص سردرد معرفی کند. متخصص اعصاب ضمن آنکه دکترای پزشکی دارد در معالجه سیستم اعصاب و بیماریهای آن نیز مهارت لازم را کسب نموده است زیرا علاوه بر گذرانیدن مدرسه پزشکی و سه الی چهار سال رزیدنتی، به مدت دو سال نیز دوره تخصصی اعصاب را طی کرده است. پزشک متخصص سردرد ممکن است در رشته اعصاب تخصص داشته باشد و علاوه بر ان دوره تجربی سردرد را نیز گذرانیده است. متخصصین روان درمانی نیز توجه مخصوص به مداوای سردرد دارند و می توانند با توجه به رویدادهای هیجان های تکان دهنده درونی به سردرد شما کمک کنند. توصیه ما آن است که برای پیدا کردن هر یک از متخصصین که بتوانند برای رهایی از سردر به شما کمک کنند در مرحله اول از پزشک معالج خود استمداد بگیرید تا متخصصین با تجربه و مورد اعتماد خود را به شما معرفی کند. وظیفه پزشک معالج آنست که کلیه سوابق بیماری و درمانی را همراه شما بفرستد تا متخصص مجبور نباشد کارهایی که پزشک قبلی شما انجام داده و به نتیجه نرسیده و یا داروهایی که تجویز شده دوباره بیازماید. چنانچه در آمریکا زندگی می کنید با سازمان ملی خیریه سردرد در ایلی نویز شماره تلفن بدون هزینه تماس بگیرید و درخواست کمک نمائید. این موسسه در محلی که زندگی می کنید شما را به نزدیکترین پزشک و متخصص راهنمایی می کند.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 7 آذر 1395 توسط