سایر درمان هایی که سردرد را بهبود می دهند

family_doctor_female

درمان های دیگری که می تواند برای عده ای کارایی داشته باشد در جریان تحقیقات و بررسی است.بعضی از گزارشات حاکی از آن است که روابط زناشویی اکثر سردردها را بهبود می بخشد. در مدرسه پزشکی دانشگاه ایلی نویز مطالعات روی یک چهارم بانوان مبتلا به میگرن انجام و چنین گزارش شده است که آنها نیز در اثر روابط زناشویی که داشته اند سردردشان بهبود یافته است. از نظر کلی چنین استنباط می شود که روابط زناشویی برای بعضی از سردردها سودمند است زیرا سبب برگردانیدن جریان خون از سر می شود.

دلایل مشابه که در تکنیک بیوفیدبک آمده چنین است:

در جریان گرم کردن دستها در این روش که برای رهایی از سردردها مورد قبول واقع شده بیماران با تجسم خیالی جریان خود را از سر به دستها بر می گردانند. برای مثال بیماران تصور می کنند که دستهایشان در آب داغ قرارگرفته و آنها را گرم می کنند. برای دستیابی به مهارت لازم در این روش نیاز به تمرین و زمان دارد.

در گرما و سرما تراپی، رنجورین به سردرد از کیسه محتوی یخ و یا باندهای گرمازا برای نواحی سر و یا گردن استفاده می کنند. گرما سبب اتساع رگهای خون شده و ممکن است برای بیمارانی که از سردرد هیجانی رنج می برند موثر واقع شود. ماساژ گردن و سر نیز گردش خون همان نواحی را بهبود می بخشد. سرما نیز می تواند سبب انقباض رگهای خونی شده که برای سردردهای آوندی کارایی دارد.

در مطالعه ای که در ایالت تنسی انجام شده برای مثال 100 تا 200 میلی گرم مگنزیم با قرص به بیماران میگرنی داده شد و 70 درصد آنان بهبود یافته اند. این تشخیص مورد تایید مقامات پزشکی قرا رنگرفته است و نمی تواند در سطح وسیع گسترش یابد.

تحقیقات کوچک دیگری که هنوز مورد تایید مقامات پزشکی دانشگاهی قرار نگرفته استفاده از روغن ماهی بعنوان مداوای سردرد است. بر طبق گزارشات مجله تحقیقاتی دانشگاه سین سیناتی کالج پزشکی چنین تشخیص داده اند که روغن ماهی اگر به مدت شش هفته مصرف شود سردرد عده ای از بیماران مبتلا به میگرن را بهبود می بخشد.

تئوری بر این اساس قرار گرفته که روغن ماهی آزاد سازی سروتونین مغز را کاهش می دهد و هم چنین از انقباض رگهای خونی جلوگیری می کند. با توجه به عدم تایید از طرف مقامات ذیصلاح بهتر است مبتلایان به میگرن برای مصرف روغن ماهی با پزشک خود مشورت کنند. از طرفی کپسولهای روغن ماهی محتوی ویتامین A , D نیز ممکن است بسیار قوی باشد و نیاز به مشاوره پزشکی دارد.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 7 آذر 1395 توسط