با این توصیه ها زندگی جدیدی را در زندگی ایجاد کنید

A7N6T9 indoor business work office room man young boy 25 30 dark hair shirt tie businessman sit desk computer card cards post it pos

با خواندن و بکار بستن توصیه های ذیل زندگی جدیدی را در وضعیت کنونی خود ایجاد کنید.

1- به حافظه خود اعتماد نکنید وقت های ملاقات برای دوستان، کتابخانه، لباسشویی و غیره را یادداشت کنید. باین ترتیب هیچ گاه نگران فراموش کردن چیزی نیستید.

2- کلیدهای ماشین منزل و فوشگاه را که به طور اضافی تهیه کرده اید در جای امنی نگهدارید و احساس رضایت خود را حفظ کنید.

3- تعمیرات ضروری اتومبیل، شوفاژ و کارهای متفرقه منزل را یاد بگیرید تا در موقع نیاز برای درست کردن آن احساس نگرانی نکنید.

4- در حد لزوم طرز پختن غذاهای ضروری و لازم را در منزل یاد بگیرید تا در موقع نیاز از بی غذایی رنج نبرید.

5- در موقع خارج شدن از منزل برای انتظار در صف اتوبوس و گذرانیدن اوقات خود در پارک و غیره از قبل خود را آماده کنید. با داشتن مجله، روزنامه و کتابی سرگرم کننده حداکثر لذت را از این ساعات ببرید. در غیر این صورت نگرانی شما را از پای در می آورد.

6- تعلل و مسامحه پر از استرس و نگران یاست. کار امروز را به به فردا می افکنید. برای انجام کارهای خود از قبل با تنظیم برنامه پیش بینی لازم را بکنید. با خرید پیشاپیش برای هر چیزی خود را در رفاه و آسایش قرار دهید.

7- با لوازم خراب منزل از قبیل ساعت شماطه دار، اجاق گاز، برف پاکن اتومبیل و غیره کنار نیایید و هر چه زودتر آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

8- در هیچ کاری عجله نکنید وقت اضافی برای انجام هر کاری اختصاص دهید. حداقل 15 دقیقه زودتر از منزل خارج شوید تا سر وقت به اداره، ملاقات بادوستان، هواپیما و غیره برسید.

9- در حد معقول آرامش خود را حفظ کنید برخلاف عقیده عمومی که گفته اند: انجام هر کاری وقتی ارزشمند است که بنحو احسن انجام گیرد، اگر بخواهید راحت زندگی کنید نباید سخت گیر باشید و لازم است انعطاف بیشتری داشته باشید. راستش را بخواهید اگر بشقاب ها امشب شسته نشود یا تختخواب امروز صبح مرتب نشود و یا چمن باغ این هفته زده نشود دنیا به آخر نمی رسد حقیقت آنست که تکامل همیشه و به سهولت قابل دسترس نیست پس بی جهت جوش نزنید.

10- همیشه به خاطرات قشنگ و کارهای انجام شده فکر کنید. چنانچه بر حسب اتفاق یکی  از کارهای شما به موقع انجام نشده و پیش بینی آن غلط در آمده در عوض دهها کار دیگر با برنامه و به موقع انجام شده است. با به خاطر آوردن نعمت هایی که در اختیار شما قرار گرفته و یا مناظر قشنگی که قبلا دیده اید استرس و نگرانی را از خود دور کنید.

11- در زندگی یاد بگیرید در مقابل پیشنهاداتی که قادر به انجام آن نیستید بگویید: نه. برای مثال: سخنرانی که نمی توانید انجام دهید، انجام کاری اجتماعی که وقتش را ندارید و یا خواهش و تمنای دوستان که برایتان دردسر فراهم می کند. همگامی که خود را از انجام مسئولیتی که از عهده شما ساقط است با گفتن نه خلاص یافتید احساس آرامش پیدا می کنید.

12- زمانی که نیاز به خوابی آرام، یا حمام و یا لحظاتی ساکت و بدون مزاحمت دارید تلفن خود را از مدار خارج کنید و ارتباط خود را با دنیای خارج قطع کنید و مطمئن باشید که احتمال رخ دادن یک پیش آمد غیر منتظره وجود ندارد.

13- آنگاه که در حال کارکردن، نوشتن و یا خواندن هستید با تناوب کمی دراز بکشید، بلند شوید و اگر خسته شده اید برای چند دقیقه محل کار خود را ترک کنید.

÷4- اتاق خواب باید مکانی آرام، با نور ملایم و تختخوابی از هر جهت مناسب باشد. در حد کافی بخوابید و قبل از آنکه بخواب بروید از تکنیک های استراحت درمانی استفاده کنید.

15- نظم و ترتیب را در منزل رعایت کنید و هر چیزی را در جای خود قرار دهید تا برای پیدا کردن آن نگرانی نداشته باشید.

16- در هنگام رویداد استرس عموم مردم عادت دارند که سریع و کوتاه تنفس نمایند. همین امر سبب هیجان عضله و عدم کفایت احتراق (اکسیداسیون) در بافت ها می شود در اینگونه موارد عمیق و بلند نفس بکشید و از استراحت درمانی و شل کردن عضلات استفاده کنید. هنگامیکه از تکنیک های استراحت استفاده کردید قفسه سینه و معده هر دو باز و گسترش می یابد و استرس از بین می رود.

17- در موقعیت های حساسی که در پیش دارید برای آنکه ترس و نگرانی شما از بین برود نکات مثبت تصور خود را ثبت و یادداشت کنید. برای مثال قصد دارید سخنرانی مهمی را در جلوی گروه کثیری انجام دهید ولی می ترسید. پیشاپیش هر بخشی از سخنرانی خود را در فکر خود مرور کنید لباسی که قرار است بپوشید در نظر بگیرید، راه رفن و طرز قرار گرفتن پشت میکروفن را تمرین کنید سوالاتی که ممکن است از طرف شنوندگان مطرح شود پیش بینی نمایید. تمام آنچه علاقه دارید انجام دهید: در مغز و افکار خود به تصویر بکشید. هنگامیکه لحظه سخنرانی فرا می رسد بیشتر موقعیت ها برای شما آشنا و کمتر احساس ترس می کنید. برای تمام موقعیت هایی که ممکن است در پیش داشته باشید پیشاپیش آن را به تصویر بکشید تا احساس ترس و نگرانی در مقابل آن نداشته باشید.

18- برای خود وقتی برای نفس کشیدن بگذارید، فهرست برنامه روزانه خود را آنقدر تنگاتنگ طرح ریزی نکنید به طوری که فرصت سر خاراندن نداشته باشید. قرارهای ملاقات پشت سر هم و یا داشتن چنین جلستی دلیل بر آن نیست که کار بنحو عالی انجام می شود. در بین قرار ملاقات ها و جلسات وقتی برای خود بگذارید تا نیازی به عجله کردن نداشته باشید و یا حداقل بتوانید در این فرصت ها تمرکز خواس پیدا کنید.

19- مشکلات زندگی را با دوست و فامیل مورد اعتماد خود در میان گذارید و نظرخواهی نمائید. با این کار مسائل بیشتر برایتان روشن می شود و کمتر احساس تنهایی می کنید.

20- با توجه به شناخت و تجربیاتی که دارید از افراد ناجور و موقعیت هایی که سبب استرس می شود بپرهیزید.

21- گاهی برای دل خود کاری انجام دهید. ظاهر خود را آراسته کنید. بهتر به نظر آمدن می تواند احساس شما را نسبت به خودتان بهتر نماید. آرایش موی سر، پوشیدن لباس نو می تواند در خلق و خوی و رفتار شما اثر نیکو داشته باشد. با خود صادق باشید و به خود بها بدهید.

22- شکسته نفسی نکنید و از گفتن بعضی مطالب مخرب نظیر: من برای این کار پیر شده ام، یا من خیلی چاق هستم و غیره پرهیز کنید.

23- در حالی که هفته پر مشغله ای دارید به منظور رفع خستگی برای روزهای تعطیلی آخر هفته خود و خانواده برنامه تفریحی و سرگرمی ایجاد کنید و گاهی به بیرون شهر و ییلاق بروید.

24- چنانچه کار خوشایندی در جمع کارهای روزانه دارید سعی کنید اول صبح آن را انجام دهید. بدین ترتیب بقیه روز بدون پریشانی خاطر بپایان می رسد.

25- همه کارها را به تنهایی و یکجا انجام ندهید. همیشه تفویض اختیار کنید و به افراد مورد اعتماد مسئولیت ها را واگذار نمائید. بدین طریق احساس آرامش بیشتری خواهید داشت.

26- همیشه در زندگی دو جمله را به خاطر داشته باشید: فراموش کنید، و عفو و اغماض داشته باشید.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 6 آذر 1395 توسط