کمبود میزان قند خون و سردرد

what-sweets-can-i-eat-with-gestational-diabetes-dr-cures-oz-natural-rq

هیپوگلیسمیا یک بیماری نیست اما حالتی است از کمبود میزان قند در خون. یکی از علائم کلینیکی کمبود میزان قند خون سردرد است. هیپوگلیسمیا می تواند نشانه های بسیاری از بیماریهای داخلی از جمله تومور پانکراس و بیماری کبد باشد. بعضی مواقع خود از علائم اولیه دیابت نیز می باشد. بجز سردرد، سرگیجه، عرق کردن و بعضی مواقع بیهوش شدن از علائم دیگر آن است. برای تشخیص قطعی باید پنج ساعت بعد از خوردن گلوکز تست ازمایشگاهی قند خون انجام گیرد تا میزان واقعی قند خون مشخص شود.

سردردهایی که بعلت ناشتا بودن و یا حذف یک غذای کامل عارض می شود باعث این حالت نیست. برای مثال رنجورین به میگرن اگر بدون غذا بمانند سردرد می گیرند و بدین معنی نیست که آنها کمبود قند خون دارند.

برای افرادی که میزان قند خونشان کم است نباید بدون غذا بمانند یا بمدت طولانی بدون خوردن غذا بخوابند در غیر اینصورت مبتلا به سردرد می شوند. شایسته است این افراد قبل از خواب غذای کامل بخورند تا از سردرد روز بعد در امان باشند.

اکنون که با انواع سردردها آشنا شدید حتما مایلید اطلاعات لازم درباره معالجات انواع سردردها که تجربه شده است بدست آورید. با مطالعه پست های بعدی قادر خواهید بود که سردرد خود را بدون دارو درمان نمائید.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 6 آذر 1395 توسط