سردرد بی نظمی های فک

woman-sucking-thumb

اینگونه سردردها از عمومی ترین نشانه نزد افرادی است که دارای بی نظمی فک می باشند. معمولا درد در قاعده سر، در پشت گوش و یا عقب گردن احساس می شود. نشانه های آن اکثر اوقات گاز گرفتن غیر عادی لقمه و یا سائیدن دندانها در شب هنگام است.

معالجه:

بعضی از معالجات برای بی نظمی فک شامل ورزش دادن مفصل، گاز گرفتن ورقه فلزی، ماساژ، گرماتراپی و تدبیر استراحت درمانی برای عضلات می باشد. به کمک متخص دندانپزشک می توان کمک های درمانی و یا داروی خواب آور دریافت کرد و بندرت جراحی مورد لزوم می باشد.

سردرد سینوزیت

سینوزیت یکی از عفونت هایی است که سبب متورم شدن بافت های سینوس ها، ملتهب شدن رگهای خونی و بسته شدن جریان مایعات مخاط می شود. چرک در داخل حفره های سینوس ها تشکیل می شود و نمی تواند خارج شود. غالبا سینوزیت حاد همراه تب و سردرد است. درد درست بالا و زیر چشمها جایی که سینوس ها واقع شده احساس می شود.

اکثر افرادی که فکر می کنند سردرد آنها ناشی از سینوزیت است و خواهان چاره و درمان پزشکی هستند فقط یک مورد از پنج مورد آنان واقعا سینوزیت دارند. پزشکان با پرتونگاری از سینوس ها می توانند سینوزیت را به سهولت تشخیص دهند. و اگر پرتونگاری دال بر بیماری سینوزیت باشد لازم است از دماغ، گوش و گلو آزمایش میکروب شناسی انجام شود و در صورت وجود هر عفونتی در حد کافی آنتی بیوتیک مناسب تجویز گردد. پزشک متخصص ممکن است به طور مکانیکی سینوس ها را خشک نماید و یا در بعضی موارد عمل جراحی انجام دهد.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 6 آذر 1395 توسط