سردردهای پیش از سیکل قاعدگی

depressed-woman

بسیاری از بانوان درست روزهای قبل از وقوع قاعدگی مواجه با تاثرات ناراحت کننده نظیر افسردگی، تورم بدن، دردهای پشت، تندخویی و سردرد می شوند. علت سردردی که به این ترتیب در حدود یک هفته قبل از قاعدگی روی می آورد و در پایان آن دور می شود ناشی از سیکل قاعدگی و شروع آن در زمان تخمک گذاری است. بیش از 150 مورد گزارش شده که سردرد در زمان تخمک گذاری شروع می شود و درست بعد از پایان قاعدگی بهبود می یابد. در صورتی که شروع سردرد و یا رهایی از آن به طور منظم مربوط به سیکل قاعدگی باشد شما باید از رنجورین این سردرد باشید و نیازی به تشخیص پزشک نیست.

معالجه ای که تاکنون تجویز شده و موفقیت آمیز بوده شامل حسن تدبیر در مقابل استرس، رژیم غذایی خوب، تمرین های ورزشی سبک و بعضی مواقع استفاده از داروهای ضد افسردگی است. چنانچه در بعضی از بانوان جمع شدن آب در بدن مسئله ای ایجاد کرده باشد باید از داروهای مدر استفاده شود و از خوردن غذاهای نمک دار و مایعات در طول سردرد اجتناب گردد. ضمنا درمان با ویتامین و تغذیه کلسیم، منیزیم، ویتامین B6 بروی عده زیادی جوابگو بوده است.

درمان های بدون داروی دیگر:

ورزش یوگا، استراحت درمانی و رژیم غذایی بدون کافئین می باشد و چنانچه موثر واقع نشد باید با پزشک متخصص زنان و هم چنین با متخصصین سردرد مشورت گردد.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 6 آذر 1395 توسط