غذاهایی که با سردردها ارتباط پیدا می کند

766x415_menopause_and_headaches-know_the_facts

تعدادی از غذاهای معمولی در بعضی از مردم سردرد را شدت می دهد به انضمام بعضی از پنیرهای کهنه و سفت، میوه های ترش، نوشابه های الکلی، غذاهای چینی و شکلات. غذاهای محرک سردرد همگی دارای ماده ای بنام آمین نظیر تیرامین و فنیل اتیل آمین که می توانند سردردها را شدت دهد. چاشنی و مواد شیمیایی که به غذا اضافه می شود نیز برای بعضی سبب سردرد می شود نظیر سدیم کلروید، منوسدیم گلوتامیت، سدیم نیترات و اسپارتایم.

سردرد ناشی از خوردن هات داگ

بعضی از مردم سردرد خود را بدنبال خوردن غذاهای هات داگ و دیگر فرآورده های گوشتی کنسرو شده می دانند. این گونه گوشتها محتوی نیتریت یک ماده نگهداری کننده است که ممکن است سبب اتساع رگهای خونی شود. غذاهایی که مشابه و دارای نیتریت هستند نظیر گوشت های کنسرو شده، سوسیس، گوشت خوک، سالامی و ماهی دودی نیز دارای همین اثر سردرد هستند. بنابراین به برچسب روی اینگونه غذاهای کنسرو شده دقت کنید که چنانچه محتوی نیتریت باشند از خوردن آن خودداری کنید.

سردرد رستوران چینی

ماده شیمیایی مونوسدیم گلوتامیت بعنوان مطبوع کردن، رایحه بخشیدن در اکثر اغذیه فروشی ها و رستورانهای چینی و در بسیاری از غذاهای کنسرو شده بکار می رود. متاسفانه در حدود 30 درصد مردم که از غذاهای محتوی این ماده شیمیایی مصرف کرده اند مبتلا به سردرد شده اند. چنانچه شما به اینگونه رستورانها می روید باید خواهش کنید که این چاشنی را به همراه غذا به شما ندهند.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 6 آذر 1395 توسط