درمان سردردهای هیجانی بدون دارو

woman-holding-her-head-with-migraine-136383009513303901-130902154452

بسیاری از بیماران مبتلا به سردردهای هیجانی می توانند با کمی تلاش از درد دوری جسته و یا خود را رهایی بخشند. بیشتر اوقات رنجورین به سردرد از نوع حاد با وجودی که از درد رنج می کشند فعالیت های خود را ادامه می دهند و صبر می کنند تا سردرد خود بخود پایان پذیرد.

مبتلایان به سردرد مزمن نمی توانند مانند گروه فوق باشند و از سردرد غافل بمانند. وقتی سردرد روزانه عارض شد بسیار مشکل است که از رنج آن چشم بپوشند. سردردهای مداوم به سرعت غیر قابل تحمل می شود. اما با پیروی از توصیه های این کتاب دلیلی ندارد که آن را تحمل نمود زیرا کمک و رهایی از درد برای همه مردم وجود دارد.

هیچ کس نباید تصور کند که پریشانی خاطر و احساسات تکان دهنده تنها سبب سردردهای هیجانی است. باید با پزشک متخصص مشورت کرد و مطمئن شد که ناراحتی های جسمی و یا بیماریهای دیگر عامل آن نباشد. اگر در سلامتی شما یک مسئله نهانی نظیر نامنظم بودن فک ها سبب ریشه این بیماری باشد باید آن را کشف و معالجه نمود. اما اگر هیچ گونه عامل غیر طبیعی جسمی وجود نداشته باشد به آسانی می توان بدون دارو آن را معالجه نمود. اگر عوامل هیجان نظیر احساسات تکان دهنده و یا روانی سردرد شما را شدت می دهد (مانند هنگامی که با شتاب و دست پاچگی می خواهید کاری را انجام دهید) به سادگی با توصیه های این کتاب و تغییر رفتار خود موفق خواهید شد و از گرفتار شدن به سردرد اجتناب کنید.

 

استفاده از روش کم کردن استرس یعنی بکارگیری تکنیک های استراحت درمانی، و خنثی کردن اضطراب ها و مزاحمت های زندگی.

با تمرین استراحت و کم کردن استرس می توان در حد عالی شماری از سردردهای ناشی از هیجان را در اکثر مردم از بین برد. درمان های فیزیکی و ماساژ نیز برای جلوگیری از آن موثر است بیماران با گرفتن دوش آب نسبتا داغ و ماساژ دادن عضله های خود می توانند نقش موثری در معالجه خود داشته باشند. اگر این دوش ها موثر واقع نشد باید به فکر متدهای دیگر معالجه بود.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 5 آذر 1395 توسط