معرفی خواص و فواید شیره انگور

خواص، فواید، خاصیت های شیره ی انگور

 

در این بخش میخواهیم خواص شیره ی انگور را معرفی کنیم. همچنین خواص شیره انگور را در طب سنتی بررسی می کنیم. شیره انگور در بارداری چه اثرات مثبتی دارد. مضرات شیره انگور چیست؟ شیره انگور چه فوایدی برای خانم ها دارد. کالری شیره انگور کم است یا زیاد؟ ویتامین های شیره انگور چیست. خاصیت های مختلف شیره انگور، این ها تمام موضوعاتی است که در نظر داریم شما را با آن ها آشنا کنیم.

شیره انگور جزء نوشیدنی ها یا خوراکی هایی است که از روزگاران گذشته در ایران استفاده میشد. شیره انگور ضعف عمومی بدن را بر طرف می کند. شیره انگور در پاکسازی روده و معده بسیار موثر بوده و موجب رفع نفخ میشود.

افرادی که مدت طولانی بیمار بوده اند و یا تازه جراحی کرده­ اند می توانند برای بدست آوردن قوای بدنی شیره انگور را با شیر و بادام مخلوط نموده و به مدت یک هفته مصرف نمایند در این صورت با سرعت ضعف بدنی در آنها برطرف گشته. و فرد بهتر می تواند قوای از دست رفته بدنش را به دست آورد.

شیره انگور مانند خود انگور دارای ویتامین A ،B، و C است. انگور در رفع کم خونی بسیار موثر است و به همین ترتیب شیره انگور هم در درمان کم خونی بسیار موثر است و می تواند کم خونی را خصوصا در خانمها موثر است.  خانم ها می توانند به منظور رفع کم خونی خود هر شب کمی شیره انگور را با آب ولرم مخلوط کرده و میل کنند.

انگور به دلیل داشتن ویتامین C در درمان ضعف اعصاب  هم مفید است برای تاثیر بهتر کمی شیره انگور را با زعفران آب کرده مخلوط کرده و بنوشید ، عصبانیتتان برطرف می­شود.

خواص شیره انگور از نظر طب سنتی و ایرانی

در طب سنتی از شیره انگور برای رفع التهابات بدن استفاده میشد.

شیره انگور موجب میشود اوره در بدن افراد کاهش پیدا کرده و اسیدهای غیر مفید هم کاهش پیدا کند.

البته باید به خاطر داشته باشید که این نوشیدنی بسیار مفید پر کالری است بنابراین در استفاده از آن مراقب باشید چون درصد بالایی کالری وارد بدنتان میشود . قبل از ورزش استفاده از شیره انگور مناسب است و می تواند ارژیلازم برای ورزش را برایتان فراهم نماید.

خانم هایی که تازه زایمان کرده اند حتما از شیره انگور استفاده کنند که هم دربرگشت خون از دست رفته موثر است و هم به کم شدن خونریزی کمک می کند

شیره انگور خواص زیبایی هم دارد مثلا استفاده از شیره انگور روی پوست باعث میشود پوست از شلی و افتادگی رها شده و سفت شود. و استفاده از آن روی لک و کک و مک به رفع آنها کمک خواهد نمود.

در فصل زمستان که سرماخوردگی و سرفه شایع میشود درمان این سرفه ها با کمک شیره انگور با انجیر بسیار آسان است.

ارسال شده در 5 آذر 1395 توسط