آیا میگرن در کودکان متفاوت است؟

little-girl-in-pink-shirt-with-headache

کودکان نیز مبتلا به میگرن می شوند. در حقیقت میگرن غالبا در سالهای کودکی آغاز می شود. میگرن واقعی در کودکان کمتر همراه با تهوع، استفراغ، تب و حساسیت در مقابل نور می باشد. گاهی اوقات تشخیص کامل در کودکان بسیار مشکل است زیرا در ابتدا به تصور بهم خوردگی روده، معده و حتی آپاندیس مسئله ساز می شود.

بسیاری تصور می کنند کودکانی که میگرن می گیرند دارای شخصیت بخصوصی هستند. در حالی که بروز شخصیت در بچه ها نیز مانند بزرگترها است. از طرفی کودکان نیز مانند بالغین می توانند در کار و زندگی اجتماعی از خود واکنش نشان دهند و پریشان خاطر گردند. حتی وظایف، تکالیف مدرسه و یا بی توجهی به شخصیت آنها می تواند سبب فشارهای روحی بسیار شود.

برای معالجه میگرن در کودکان تاکنون سعی شده کوشش هایی نظیر رژیم غذایی خوب، خواب خوب تمرین های ورزشی و استفاده از تکنیک های استراحت و شل کردن عضلات انجام گیرد و از این طریق توانسته اند تا حدی موفق باشند و سردرد کودکان را کنترل نمایند.

معالجه میگرن کودکان نیز مانند بزرگترها است. در مواردی که سردرد شدید و یا تکرار آن زیاد است از داروی استامینوفن استفاده می شود. پزشکان برای تهوع و درد کودکان از همان دارویی که به بزرگترها می دهند تجویز می کنند. با این تفاوت که مقدار دارو برای کودکان باید هماهنگ با سن و وزن آنان باشد.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 5 آذر 1395 توسط