الگوی تنفس صحیح همراه با ورزش

aid19276-728px-breathe-correctly-to-protect-your-singing-voice-step-1-version-2

در کنار تمامی ورزش ها، الگوی تنفس صحیح نیز بایستی به خوبی رعایت شود. پیش از انجام هر گونه حرکتی، سعی کنی ستون فقرات را تثبیت کنید. دم را از طریق بینی و بازدم را از طریق دهان با لبهایی جمع شده انجام دهید. سعی کنید هر چه عمیق تر نفس کنید با دم قفسه سینه را باز کرده و یا بازدم شکم را فرو ببرید. جمع کردن ماهیچه های شکم به سمت داخل را تمرین کرده و با انبساط پهلوها و پشت قفسه سینه تنفس کنید.

هنگامی که از نحوه تنفس تان آگاهید عضلات تنه و قفسه سینه در حال فعالیت اند. راجع به شل کردن عضلات شانه، گردن، بازو و پاها فکر کنید. در طی انجام تمامی ورزش ها روی نحوه تنفس تان تمرکز کنید. با آگاهی از تنفس ارتباط ذهن و بدن قوی تر می شود. اگر شک دارید فقط تنفس کنید.

پرسش:

به دلیل مشکل سینوس هایم نمی توانم با بینی تنفس کنم چه کاری را پیشنهاد می کنید؟

پاسخ:

بهترین کار این است که هم با بینی و هم بدون بینی تنفس کنید. به هر حال چنانچه تنفس از طریق بینی برایتان مشکل است از هر طریقی که احساس راحتی می کنید نفس بکشید.

تیلت خوابیده لگن

در حالی که زانوها خمیده است و دستها بر روی زمین قرار دارد بر روی پشت تان دراز بکشید. دستها را ریلکس در طرفین قرار دهید. در حال انجام بازدم شکم را به سوی مهره های کمر بکشید مفصل لگن را به سمت بالا بچرخانید. در حال انجام دم به حالت اولیه بازگردید. در ین وضعیت وزن استخوان خاجی را بر روی زمین احساس کنید. تمرین مذکور را 8 تا 10 بار تکرار نمایید.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 1 آذر 1395 توسط