کاهش وزن بیشتر بعد از زایمان،رژیم غذایی یا ورزش؟

 

doctor-w-sign-for-diet-exercise1

از هر دوی آنها در کنار هم استفاده کنید. تحقیقات نشان داده اند که کاهش وزن کم در مدت تقریبا 1 کیلوگرم یا 2 پوند در هفته از طریق رژیم غذایی و ورزش توام با هم بهترین راه برای کاهش وزن پس از زایمان است. کاهش وزن فقط از طریق رژیم غذایی بدون ورزش از توده های چربی بدن کاسته متابولیسم را کاهش می دهد و حتی کاهش وزن را نیز سخت تر می کند. هر چه با سرعت کمتری وزن کم کنید شانس بیشتری برای حفظ آن خواهید داشت.

روزانه حداقل دو بار 20 تمرین کگل را انجام دهید. سعی کنید روزانه 20 الی 30 دقیقه پیاده روی کرده و به تدریج آن را به 45 دقیقه در روز با سرعتی که می توانید صحبت کنید اما نمی توانید آواز بخوانید افزایش دهید. ممکن است تمایل داشته باشید روزی دو بار پیاده روی به مدت 15 تا 20 دقیقه به همراه نوزاد را جایگزین تمرینات ایروبیک کنید.

روی قوی کردن عضلات تنه کار کنید. زیرا عضلات شکم کشیده شده و ممکن است نیاز به جمع شدن داشته باشند. در اینجا تعدادی تمرینات کلیدی ذکر شده است که بایستی با دستورالعمل های تنفس در هنگام ورزش های تنه انجام دهید. ورزش های تنه برای قوی کردن و کشش عضلات تنه طراحی شده اند. این ورزش ها بر حسب شدتشان طبقه بندی شده اند با اولین ورزش شروع کنید و به تدریج بر حسب سطح تحملتان آن را افزایش دهید.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 1 آذر 1395 توسط