نکات خواندنی درباره سیاتیک در بارداری

woman-alsep-side

درد سیاتیک، دردی است بر روی یک یا هر دو عصب سیاتیک از انتهایی ترین قسمت ستون فقرات شروع شده و تا ساق پا پایین می آید. علائم آن ممکن است شامل نوعی احساس بی حسی و ک رختی پایین رونده به سمت باسن، مفصل ران و ران نیز می شود.

در افرادی که باردار نیستند متداول ترین دلیل درد سیاتیک یک دیسک فتق شده است که به اولین ریشه های عصبی فشار وارد می کند. به هر حال در طی ماه های پایانی بارداری، متداول ترین دلیل درد سیاتیک فشار وارده از جانب رحم فرد باردار و یا جنین بر عصب سیاتیک محصوب می شود. در اغلب موارد درد سیاتیک در دوران بارداری نگران کننده نیست. اما توصیه می شود در مورد این موضوع با پزشک مشورت کنید تا در صورت وجود شرایط خطرناک تشخیص داده شود.

به علاوه حمام آب گرم و استفاده از یک پد حرارتی یا یک پک سرما را می تواند به شما کمک نماید (سعی کنید هر دو روش را اجرا کنید و توجه نمایید کدام یک احسا سبهتری را در شما ایجاد می کند). پیرو این موارد می توانید برای تسکین درد از روش های ذیل نیز کمک بگیرید:

بر روی پهلوی مخالف پهلویی که در آن احساس درد و مشکل می کنید بخوابید این مورد به کاهش فشار وارده به عصب سیاتیک کمک می نماید.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 30 آبان 1395 توسط