چگونه با سه ماهه اول بارداری سازگار شوید

woman-with-hand-on-her-head-with-pregnancy-test

حالت تهوع صبحگاهی در واقع بی مسما است. بسیاری از زنان در اولین ماه بارداری در مواقعی از روز دچار حالت تهوع می شوند. بی اشتهایی شما در زمان بیماری، تهوع در طی دوران بارداری می تواند مایه دلسردی شما در مقاصد تمرینی شود. شایع ترین دلیل تهوع و استفراغ در طی دوران بارداری افزایش هورمون های جنسی جفت HCG و دیگر هورمون هاست. هورمون های بارداری همچنین حس بویایی را افزایش داده و مادران باردار را به بوهای خوش حساس تر می سازد. این حساسیت می تواند منجر به تهوع و همچنین اختلالات معدی شود استرس نیز این علائم را تشدید می کند.

بیان این که چرا برخی زنان بیشتر از بقیه دچار حالت تهوع و استفراغ می شوند سخت است. اما کسانی که به حالت تهوع صبحگاهی دچارند شامل بانوانی با سابقه چندین وضع حمل، افرادی با سابقه بیماری حرکت، کسانی که دچار سردردهای میگرنی می شوند و افرادی با سابقه تهوع و استفراغ ناشی از قرص های کنترل بارداری می شوند.

کمبود ویتامین ها و مواد معدنی به ویژه ویتامین B6 و کلسیم نیز در ایجاد حالت تهوع و استفراغ در طی بارداری مورد ظن است. همچنین تحقیقات وجود مواد سمی را در غذاهایی مشخص نشان داده اند. در بانوان باردار مخالفت با غذاهایی مشخص به ویژه گوشت ها که دارای انگل ها و عوامل بیماری زا هستند غیر عادی نیست.

افزایش خستگی در طی ماه های اولیه بارداری به دلیل تاثیرات هورمونی است در برخی این اولین نشانه بارداری است به بدن احترام بگذارید و زمانی که خسته شدید استراحت کنید. به هر حال اگر توانستید زمانی مناسب برای اجرای تمرینی که دچار خستگی نمی کند بیابید به این نتیجه می رسید که تمرینات ملایم و سبک انرژی بیشتری را در درازمدت به شما می دهد. تمرینات همچنین برای خوابی عمیق تر به شما کمک می کنند.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 30 آبان 1395 توسط