در انتخاب و خرید چای خشک به چه نکاتی باید توجه کنیم

خرید چای خشک خوب و سالم

 

خرید چای خشک (چای سیاه) خوب، یکی از دغدغه های ما است. چای خشک ها با برندها و نام های مختلفی در بازار موجود است که ما را در خرید بهترین چای خشک کمی گیج می کند. تصمیم گرفتیم در این بخش از سایت، نکاتی بسیار مهم برای خرید چای خشک که باید به آن ها در هنگام خرید توجه بیشتری بکنیم، بپردازیم. چای خشک در کشورهای مختلفی تولید می شود که در ایران تقریبا به دو دسته تقسیم بندی می شود: 1- چای ایرانی 2- چای خارجی

 

چای ایرانی در لاهیجان و بعضی از شهرهای اطراف آن بیشتر کشت می شود. چای ایرانی به جرات می توان گفت، سالم ترین نوع چای در جهان است چون بدون اضافه کردن اسانس، عطر و رنگ به بازار عرضه می شود.

چای خارجی در کشورهایی مثل هندوستان و … تولید می شود که در بسیاری از این چای های خارجی رنگ، اسانس و عطر اضافه می کنند که مطمئنا مضر خواهد بود.

البته طبق شنیده ها، چای ایرانی به خارج از کشور صادر می شود و در آنجا با افزودن رنگ، اسانس و … در بسته بندی های شکیل قرار می گیرد و به کشورهایی مثل ایران صادر می گردد.

در هنگام خرید چای، از فروشنده بخواهید به شما چای خشک بدون عطر، اسانس و رنگ بدهد. اولین اولویت شما برای خرید چای، باید سالم بودن آن باشد تا سلامت شما را تهدید نکند.

یک نکته ی پایانی هم عرض کنم، هر چای ایرانی بد نیست و هر چای خارجی خوب نیست…

 

ارسال شده در 29 آبان 1395 توسط