در دوران بارداری در چه تعداد کلاس ورزش تدریس کنیم

coaching-photo

به مربیان ورزشی غیر باردار توصیه می شود برای اجتناب از خطر آسیب دیدگی، کلاس های آموزشی شان را به 14 کلاس یا کمتر در هفته محدود سازند. البته این به نوع کلاس هایی که آموزش داده می شوند نیز وابسته ا ست با پزشک معالج تان در مورد فعالیت های آموزشی صحبت کنید. به بدن توجه کنید در زمان نیاز تمرینات را  اصلاح نمایید و بر رشد مناسب کودک نظارت کنید.

بارداری زمان محدودی طول می کشد تنها 9 ماه. بارداری زمانی است که باید برای رشد کودکی سالم تلاش کنید نه این که مانند گذشته تنها به فکر رفع نیازهای خود باشید. به بن اجازه دهید با بارداری از طریق تغذیه مقوی و سالم سازگار شود مطمئنا در درازمدت برای شما و کودک مفید خواهد بود.

اگر به پیام بدن برای پایین آوردن شدت فعالیت و دریافت زمان بیشتر برای استراحت توجه نکنید خود و کودک را در معرض خطر آسیب دیدگی قرار داده اید. نتایج آسیب رسانی به خود می تواند عملکرد را بعد از زایمان نیز به مخاطره اندازد. آسیب دیدگی هایی همچون جراحت کمر و زانو و دردهای زودرس زایمان مجبورتان می کند که باقی مانده دوره بارداری را در رختخواب  استراحت کنید. تمرینات قدرتی بسیار شدید می تواند بر رشد و تکامل جنین اثر گذاشته و ممکن است موجب مرگ وی شود.

با پشتکار و زیرکانه فعالیت کنید اما سخت کار نکنید. چنانچه در حالی که باردارید با تعویض وسایل کاریتان به مشکل بر می خورید لیستی از تمام  تمرینات قدرتی که بر روی عضلات موافق کار می کنند تهیه کرده و سپس لیستی از تمریناتی که بر روی عضلات مخالفش کار می کنند آماده نمایید. توجه کنید کدام لست طولانی تر است و انتخاب کنید. ممکن است بخواهید با یک مربی کار کنید کسی که در مورد تعیین و ارائه کار برای شما به طور معقول و ایمن در این دوران آگاهی دارد.

صرف نظر از تمرینات و ورزش هایی که در آن شرکت می نمایید و یا چنانچه پیش از این هرگز در فعالیتی شرکت نکرده اند تمرینات ورزشی شرح داده شده در زیر شامل کار ورزشی روزانه برای تقویت و کشش عضلاتی  است که از طریق بارداری تحت تاثیر قرار می گیرند و به برقراری تعادل بدن کمک می نمایند.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 29 آبان 1395 توسط