پاسخ های مادر به ورزش

exercises-that-benefit-mom-and-baby-rm-722x406

نگرانی های زیادی در مورد اضافه وزن در دوران بارداری وجود دارد. در صورتی که مادر در وضعیت سلامت مناسبی قرار داشته باشد و شدت تمرین در سطح سبک نگه داشته شود فرد می تواند در سراسر دوران بارداری به طور سالم و ایمن ورزش کند.

بررسی ها نشان می دهد بانوانی که در دوران قبل و بعد از تولد فرزندشان به میزان 50 درصد یا بیشتر از سطحی که پیش از بارداری تمرین می کرده اند ورزش کند اضافه وزن کمتر، ذخیره سازی چربی کمتر، احساس بهتر در مورد وضعیت بدن، وضع حملی کوتاه مدت و همراه با مشکلات کمتر و بازگشت به حالت اولیه سریع تر نسبت به مادرانی که ورزش را در این دوران متوقف می نمایند و یا اصلا ورزش نمی کرده اند دارند.

علاوه بر ورزش، تغذیه مغذی و مقوی بخش مهمی از معادله اطمینان از سلامتی دوران بارداری است. فرد باردار به تغذیه ای کامل و مناسب نیاز دارد تا میزان گلوکز کافی را که کودک برای ادامه رشد نیاز دارد تضمین نماید. به خاطر داشته باشید: سلامت بارداری = ورزش سبک + تغذیه مقوی.

مزایای ورزش در طی دوران بارداری فزاینده اند. وضعیت مطلوب زمانی است که مادری قبل از دوران بارداری از آمادگی جسمانی خوبی برخوردار باشد و این وضعیت را در این دوران نیز حفظ نماید. حتی بانوانی که دارای بدن آماده ای نیستند نیز مزایای زیادی را از طریق ورزش در دوران بارداری کسب می کنند آنچه مهم است این است که هر دو گروه مادران ورزشکار و غیر ورزشکار برای ورزش کردن در این دوران به کودک شان توجه کنند و با شدتی که احساس خوبی را برای ایشان به همراه دارد ورزش نمایند.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 28 آبان 1395 توسط