به دنیا آوردن کودک سالم متناسب با وزن مناسب مادر

man-in-glasses-looking-at-woman-in-chair

اضافه وزن در دوران بارداری برای به دنیا آوردن کودکی سالم الزامی است. یک نوزاد نه ماهه کامل بین 5/6 الی 9 پوند وزن دارد. جداول راهنمای وزن پیشنهاد می کنند در دوران بارداری 25 تا 35 پوند وزن اضافه کنید. معمولا در صورتی که پیش از بارداری وزن بدن کمتر از حد نرمال باشد پزشک ممکن است اضافه وزن بیشتری را پیشنهاد کند و در صورتی که اضافه وزن داشته باشید اضافه وزن کمتری را پیشنهاد می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره وزن مناسب با پزشکان مشورت کنید. نظریه پیشنهادی این است که در سه ماه اول بارداری 4 تا 6 پوند وزن، 11 تا 25 پوند در سه ماه دوم و 11 تا 15 پوند نیز در سه ماه سوم اضافه کنید.

بنابراین این حقیقت را باور داشته باشید که سایزتان افزایش خواهد یافت. هر چه قدر هم که وزن اضافه کنید با تغذیه مناسب و انجام تمرینات ورزشی قابل کنترل است. آسان ترین راه کنترل میزان غذای دریافتی توجه به میزان مواد دریافتی است و نه کالری ها.

بر طبق مطالعات جامعه آکادمی ملی به طور معمول مصرف مواد غذایی در طی سه ماهه اول بارداری باید بیش از 150 کالری در روز و در سه ماهه دوم بارداری بیش از 350 کالری باشد. اما اگر از راهنمای مواد غذایی در این فصل پیروی کنید بدون مصرف بیش از حد مواد غذایی کالری کافی روزانه را دریافت خواهید کرد.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 27 آبان 1395 توسط