درمان اضطراب و بی خوابی در دوران حاملگی

woman-wide-awake-in-bed

کنترل اضطراب بسیار مهم است فقط راجع به مسایلی نگران باشید که تحت کنترل هستند. اگر در دوران بارداری رفتارهای درست را تمرین کنید (آنهایی را که می توانید کنترل کنید) نتیجتا هر کاری که نتیجه مثبتی در پی دارد انجام داده اید. ورزش منظم، تغذیه سالم و قرار دادن زمانی برای تمرین تنفس آرام  نیز به کاهش اضطراب و جلوگیری از افسردگی کمک خواهد کرد. اگر علی رغم این تلاش ها هنوز احساس افسردگی می کنید به پزشک مراجعه کنید.

بی خوابی:

در دوران بارداری علاوه بر ا ضطراب که خواب را به هم خواهد زد یافتن وضعیتی راحت به هنگام خواب نیز کار دشواری است راحت ترین وضعیت برای خواب در دوران بارداری، خوابیدن بر روی پهلو، جمع کردن زانوها و قرار دادن یک بالش بین پاها و پشت تان است. دلیل دیگری که خام ها به اسطه آن در هنگام خواب مشکل خواهند داشت نیاز به بلند شدن های مکرر در طول شب و رفتن به دستشویی است. از نوشیدن مقادیر زیاد مایعات بعد از وعده غذایی شب خودداری کنید متوجه خواهید شد با این کار تعداد دفعاتی که مجبورید با مثان پر از خواب بیدار شوید کاهش می یابد. همچنین همراه با شام شیر بنوشید. در اثر هضم شیر امینو اسید تریپتوفان تولید می شود که خواب آور است.

بی خوابی ممکن است برایتان عذاب آور باشد اما کودک را تحت تاثیر قرار نخواهد داد و کسی نمی داند شاید این امر راهی برای آماده سازی شما برای بی خوابی های پس از تولد کودک  است.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 26 آبان 1395 توسط