دردها و ناراحتی های عضلانی در دوران بارداری

woman-with-abdominal-pain

در زمان بارداری بدن از درون و بیرون تغییر می کند. تغییرات ساختاری باعث ایجاد درد عضلانی به خصوص در پشت می شود. برای برطرف شدن درد از همسرتان بخواهید کمرتان را ماساژ دهد. همچنین ماساژورهایی هستند که مخصوصا برای کار با خانم های باردار آموزش دیده اند. از بهترین دوستان و خانواده بخواهید تا به جای هدیه روز تولد، سالگرد و یا در تعطیلات ماساژ را به شما هدیه دهند. این بهترین هدیه ای خواهد بود که تا به حال دریافت کرده اید. ماساژ عضلات پشت به هنگام درد به برطرف شدن ناراحتی کمک کرده و راه خوبی برای کاهش استرس است. آمار نشانگر این امر  است که عمده ترین دلیل کمر درد، استرس است. علاوه بر ماساژ ورزش (به خصوص پیاده روی و ورزش های کششی) نیز راه موثری برای مقابله با درد و ناراحتی های پشت است.

ناراحتی های کمر

هر چه رحم بزرگ تر می شود بر روی عضلات پشتی فشار بیشتری وارد می کند. ایده آل است که یک خام عضلات شکمی اش را پیش از بارداری تقویت کرده و در طول بارداری آن را حفظ کند اگر چه اکثر خانم ها عضلات شکمی ضعیفی دارند. هر چه زودتر یک خانم در دوران بارداری تمرینات تقویت شکم را انجام دهد احتمال کمتری برای بروز ناراحتی های کمر وجود خواهد داشت.

پیاده روی و شنا تمرین های خوبی هستند که از درد کمر می کاهند. نحوه صحیح نشستن و ایستادن نیز از کشش اضافی می کاهد. زمانی که عضلات پشت پا کشیده شده باشند باعث کشش کمر شده و ناراحتی های بیشتری ایجاد می کنند. استراحت در وضعیت زانو- سینه نیز کمک خواهد کرد

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 25 آبان 1395 توسط