ماساژ سر درمان سردرد بارداری

 

woman-holds-headسردرد در دوران بارداری معمولا در نتیجه گردش خون ضعیف، کم آبی و یا تجمع بیش از حد خون در سینوس ها ایجاد می شود. علاوه بر نوشیدن روزانه 8 تا 10 لیوان آب تکنیک های بسیاری برای استفاده از نقاط فشار وجود دارند که می توانند باعث درمان شوند.

برای ماساژ سر چشم ها را ببندید و دو انگشت شست خود را پشت گوش ها قرار داده سایر انگشتان را روی سر قرار دهید. با نوک انگشتان دایره های کوچکی بکشید و پوست سر را به آرامی به جلو و عقب حرکت دهید. این کار را به مدت 10 تا 20 ثانیه ادامه بده برای چند لحظه صبر کنید و ببینید چه حسی دارید در صورت تمایل دوباره ادامه دهید.

برای ماساژ شقیقه دو انگشت میانی دست راست را بر روی شقیقه راست و دو انگشت میانی دست چپ بر روی شقیقه چپ قرار دهید. شقیقه ها را به آرامی فشار داده با انگشتان خود دایره هایی ترسیم کنید. این کار را به مدت 10 تا 20 ثانیه ادامه داده، برای چند لحظه صبر کنید و ببینید چه احساسی دارید در صورت تمایل دوباره ادامه دهید.

برای ماساژ چشم دستها را به هم مالیده تا کف آن گرم شود. چشم ها بسته و کف دستها را به روی چشم ها بگذارید. این کار را به مدت 10 تا 20 ثانیه ادامه داده تصور کنید که گرما از کف دستها وارد چشم شده و سپس در تمام بدن پخش می شود. استرس علت معمول سر درد است.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 25 آبان 1395 توسط