یافتن نقطه فشار برای کاهش حالت تهوع بر روی مچ دستان

woman-with-red-hair-and-gray-shirt-with-hand-to-her-mouth-and-vomit-bowl

پاسخ: سه انگشت اول دست راست خود را روی بخش درونی مچ دست چپ قرار دهید به طوری که انگشت حلقه دست راست دور مچ قرار بگیرد. زیر انگشت اشاره نقطه فشار قرار خواهد داشت. این کار را می توانید بر روی هر دو دست انجام دهید.

در ماه های اول بارداری افزایش هورمون پروژسترون باعث شل شدن اسفنگتر مری- معدی شده که سبب ایجاد سوزشی در سر معده فرد می گردد. بنابراین هر بار که معده منقبض می شود تا غذا را به بالای معده براد غذا به سمت عقب به سوی مری می رود و این  امر ایجاد حس سوزش می کند. در ماه های آخر بارداری نیز افزایش اندازه رحم باعث فشرده شدن معده و همچنین رانده شدن غذا به سوی مری می شود. صرف وعده های کوچک و متعدد از سوزش سر دل می کاهد. پیاده روی کوتاه، صاف قرار گرفتن تنه بعد از صرف هر وعده غذا و خوابیدن در وضعیتی که سر کمی بالاتر قرار گیرد به نیروی جاذبه اجازه می دهد تا غذا را در مسیر درست پیش ببرد. در صورتی که هنوز از این مسئله رنج می برید از مصرف غذاهای تند و پرچرب پرهیز کنید تا از شدت سوزش معده کاسته شود.

در بارداری افزایش مقدار پروژسترون هضم را آهسته تر می کند. که ممکن است منجر به ایجاد یبوست و بواسیر شود. نوشیدن 8 تا 10 لیوان آب در روز و مصرف غذای سرشار از فیبر کمک زیادی به جلو راندن مواد غذایی در دستگاه گوارشی می نماید. میوه ها، سبزیجات و غلات فیبر زیادی را تامین می کنند. ورزش کردن عملکرد روده را تحریک می کند سعی کنید که پس از صرف هر غذا پیاده روی کنید. از مصرف ملین های قوی خودداری کنید. اگر از درد شدیدی رنج می برید از توصیه های پزشکی استفاده کنید.

در صورتی که برای تخلیه روده فشار زیادی وارد نکنید خطر ابتلا به بواسیر کاهش می یابد اگر چه در ماه های پایانی بارداری فشار حاصل از رحم بر روی ارگان های داخلی هم می تواند باعث ایجاد بواسیر شود. بواسیر شکلی از وریدهای شبه واریسی است که به جای پا در رکتوم مشاهده می شود. شایع ترین علائم آن خارش، خونریزی و یا درد اطراف مقعد است. بواسیر می تواند داخلی یا خارجی باشد. در برخی موارد نیاز به خارج کردن آنها از طریق جراحی است اما در اکثر موارد به خودی خود ناپدید می شوند.

برای کاهش ناراحتی بواسیر ناحیه مقعد را تمیز و خشک نگه دارید و پس از هر بار دفع آن را خوب بشویید. شستشو با آب گرم و همچنین  استفاده از قالبهای یخ و نوار بهداشتی آن را آرام خواهند کرد. از نشستن بر روی سطوح سخت به مدت طولانی خودداری کرده و پیش از مصرف هر گونه دارو با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 25 آبان 1395 توسط