چهار نکته مهم درباره ورزش های دوران بارداری

pregnant-woman-talks-with-doctor

اولا سرعت تمرینات هوازی (پیاده روی، دوچرخه سواری، شنا کردن و غیره) را تا کاهش سرعت ضربان قلب و تنفس کاهش دهید. دوما عضلات به ویژه عضلاتی که در طی جلسه تمرین فعا لاند را مورد کشش قرار دهید. سوما از طریق تنفس آگاهانه و تمرینات ریکلسیشن استراحت کنید. و در نهایت توسط مایعات و کالری ها به مرمت ارگان های آسیب دیده بدن و حمایت از رشد رحم بپردازید.

قبل از پایان جلسه تمرینی به تدریج تمرینات ایروبیک را کاهش دهید. برای مثال در صورتی که با سرعت پیاده روی می کنید سرعت را در طی 5 دقیقه کاهش دهید تا سرعت قلب و تنفس را کاهش دهید. در طی برنامه آمادگی جسمانی بارداری سلامت مادر عضلات در طی جلسه تمرینی مورد کشش قرار می گیرند. به هر حال بعد از تمرین کردن نیز باید هر عضله ای را که در آن احساس سفتی و خستگی می کنید مورد کشش قرار دهید و یا کشش هایی را که به شما احساس خوبی القاء می کنند را تکرار کنید. سپس به راحتی به پشت فقط در سه ماه اول بارداری و یا پهلوی چپ دراز بکشید.

چشم ها را ببندید و بدن را ریلکس نمایید. بر تنفس تان تمرکز کنید عمیق و آرام نفس بکشید تصور کنید عضلات را در حین انجام بازدم رها می کنید. همچنین این موقعیت زمان مناسبی برای اجرای تمرینات تنفسی شرح داده شده در فصل سوم است. گوش کردن به موسیقی های تسکین دهنده و آرام به شما در این امر کمک خواهد کرد. تصور کنید بدن همچون بستنی در مقابل آفتاب آب می شود این تمرینات را حدود 5 تا 10 دقیقه ادامه دهید.

زمانی که احساس راحتی کردید به پهلوی دیگر بچرخید (و یا به همان پهلوی چپ باقی بمانید). از طریق دستها بدن را حمای کرده و به آرامی بنشینید. بیش از 2 نفس عمیق بکشید و زمانی که احساس کردید آماده اید به آرامی بلند شوید. بایستید و به آرامی برای برقرار شدن جریان خون در اطراف قدم بزنید. بلافاصله مایعات از دست رفته بدن را جایگزین کنید و یک ساعت بعد از تمرینات یک وعده غذای مختصر و مغذی میل نمایید.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 25 آبان 1395 توسط