معنای بهبود انعطاف پذیری در علم ورزش

man-doing-tai-chi

انعطاف پذیری به دامنه حرکتی مفصل و همچنین به توانایی بدن برای اجرای حرکات بدون آسیب دیدگی گفته می شود برای افزایش و بقای انعطاف پذیری تمرینات کششی را هر روز به ویژه قبل در طی و بعد از ورزش کردن انجام دهید.

اجرای تمرینات کششی قبل از تمرین کردن عضلات را گرم می کند تا برای فعالیت های قوی و شدید آماده شوند. زمانی که شما تمرینات کششی را انجام می دهید جریان خون بیشتری به عضلات فعال وارد می شود. کشش عضلات فعال پس از هر تمرین ناراحتی های خود را کاهش داده و توانایی ها را برای حمایت بهتر در حین اجرای تمرینات افزایش می دهد. پس از هر جلسه تمرینی، تمرینات کششی از کوفتگی و صدمه عضلات جلوگیری کرده و بازگشت به حالت اولیه عضلات را تسریع می نماید.

با افزایش مدت بارداری، افزایش وزن رحم بر روی عضلات کمر همین طور عضلات مفصل ران و کشاله ران فشار وارد می نماید. در صورتی که پیش از بارداری از انعطاف پذیری خوبی برخوردار باشید و آن را حفظ نمایید در حین بارداری و دوران پس از بارداری با مشکلات کمتری مواجه می شوید و راحت تر خواهید بود. انعطاف پذیری خوب همچنین در کاهش مشکلات وضع حمل و زایمان نیز به شما کمک خواهد کرد.

زمانی که برای بهبود انعطاف پذیری تمرین می کنید به بدن توجه نمایید. عضلات را به آرامی و به طور یکنواخت کشش دهید. از حرکات سریع و جهشی اجتناب کنید در صورتی که هر درد و یا مشکل مهمی را هنگام کشش یک عضله احساس کردید به موقعیت اولیه بازگردید و استراحت کنید. در طی هر کشش نفس هایی عمیق بکشید و تصور کنید اکسیژن را به عضلات هدایت کرده و به رهاسازی تنش کمک می کنید. هر کشش را برای 3 تا 5 چرخه تنفسی حفظ کرده و سپس به احساس خود توجه نمایید.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 25 آبان 1395 توسط