تاثیر دوست در کاهش استرس

 

two-women-in-jeans-sitting-on-couch

به کسی نیاز دارید:

وقتی از مردم می پرسیم که چه چیزی در زندگیشان بیشترین ارزش را دارد بیشترین آن ها پس از خانواده می گویند دوستان. بیشتر ما از اینکه دوستی هایمان را به قیمت چیزها و فعالیت های دیگری مورد غفلت قرار داده ایم متاسف می شویم یا خواهیم شد. آرزو می کنیم وقت بیشتری را با دوستان سپری می کردیم بیشتر به آنها تلفن می زدیم و تلاش بیشتری می کردیم تا دوستی هایمان را تقویت و حفظ کنیم.

دوستی های شما احتمالا مهم ترین عامل تعدیل استرس هستند. دوستان مصاحب شما هستند به شما لذت می دهند کمک می کنند از احساسات تنهایی رها شوید. دوستان خوب به مشکلات شما گوش می کنند شما را هدایت و از نظر عاطفی حمایت می کنند. آن ها درمان گرهای شما هستند. افرادی که سیستم حمایت اجتماعی قوی ای دارند می گویند که استرس کمتری تجربه می کنند و بهتر قادرند با استرسی که واقعا احساس می کنند کنار بیایند. مطالعات نشان می دهند که دوستی ها می توانند شما را از تاثیرات استرس در زندگی تان مصون بدارند.

داشتن دوستان خوب حتی از ازدواج کردن هم محافظت کننده تر است. تحقیق دیرگی نشان داد که در بین بیماران قلبی، کسانی که نه ازدواج کرده بودند و نه دوستان نزدیکی داشتند احتمال بیشتری برای مرگ در طی یک دوره ی 5 ساله نسبت به کسانی داشتند که ازدواج کرده یا دوست نزدیکی داشتند. به نظر می رسد که داشتن دوست و خانواده می تواند تاثیرات مخرب استرس بر بدن را کاهش دهد.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 24 آبان 1395 توسط