روز کاریتان را بدون استرس شروع کنید

stressed-woman-leaning-against-building

رسیدن به محل کار با شرایط منطقی نیمی از مشکل است. وقتی به محل کار می رسید دلتان نمی خواهد احساس کنید که از جنگ و زد و خوردهای کوچک زندگی بازگشته اید. استرس کاری خود را پشت سر بگذارید. روز کاریتان را از شب قبل شروع کنید. در اینجا نحوه ی کار ارائه شده است:

  • به رختخواب بروید. نداشتن خواب کافی شب قبل می تواند یک مولد واقعی استرس باشد. آستانه استرس تان پایین می اید. متوجه می شوید که تحریک پذیرتر هستید و تمرکز برایتان مشکل تر می شود. مردم و موقعیت هایی که به طور معمول مشکلی برایتان نداشتند حال مشکل ساز می شوند. رسیدن به محل کار همراه با خستگی، تضمینی برای آن است که روزی کم استرس نخواهید داشت.
  • کمی زودتر از خواب بیدار شوید. حتی اگر چند دقیقه صبح ها زودتر بیدار شوید می توانید احساس امنیت کافی کنید طوری که مجبور نباشید عجله کنید و در دقیقه ی آخر دنبال چیزی باشید و با لقمه ای که به زور در دهان فشرده اید به طرف در بدوید.
  • صبحانه بخورید. برای مدیریت استرس خود داشتن تغذیه ی مناسب مهم است. وقتی صبح از خواب بیدار می شوید حدود 10 تا 12 ساعت از آخرین غذایی که خورده اید گذشته است بدنتان به سوخت گیری مجدد نیاز دارد. شاید احساس کنید که نخوردن صبحانه مشکلی نیست اما مطالعات نشان می دهد که افرادی که صبحانه مناسبی نمی خورند به احتمال زیاد احساس خستگی مفرط و استرس بیشتری را در طول روز خواهند داشت.
  • قبل از آنکه دوش بگیرید کمی نرمش کنید. اگر می توانید وقت تان را مدیریت کنید قبل از شروع کارتان چند تمرین فیزیکی انجام دهید. کمی تمرین روی دوچرخه ی ثابت، تمرین بالا رفتن از پله ها یا حتی قدم زدنی کوتاه اطراف خیابان شما را سر حال می کند و برای شروع کار آماده تان می نماید. مطالعات نشان می دهند که حتی زمان کوتاه تمرین می تواند ضربان قلب را بالا ببرد میزان اکسیژن مغز را بالا ببرد و اندروفین ترشح نماید که می تواند تاثیر آرام بخشی داشته باشد. آماده ی هر چیزی که کارتان برایتان پیش می آورد هستید.

به طور کلی بیشتر مردم احساس می کنند که شنبه ها پر استرس ترین روز هفته است. مطالعات نشان می دهند که صبح شنبه احتمال سکته ی مغزی یا قلبی بیشتر از دیگر اوقات هفته است.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 22 آبان 1395 توسط