در مسیر محل کار خود آرامش یابید

boss-with-employee

سال هایی را به یاد می آورم که در کلاس هایی تدریس می کردم که 40 دقیقه با شهر فاصله داشتند. همراه چند مهندس مشاور به خارج از شهر می رفتیم در قطار روزنامه می خواندم قهوه می نوشیدم، استراحت می کردم و اوقات خوبی داشتم در حالی که بیشتر مردم تجربه ای بسیار متفاوت دارند. آن ها یا به دنبال یک صندلی هستند که رویش بنشینند اگر خوش شانس باشند یا در ترافیکی می مانند که به نظر تا بی نهایت ادامه دارد. واقعیت آن است که رسیدن به محل کار می تواند عامل استرس مهمی باشد. در زیر چند نکته برای کمک به شما ارائه شده تا استرس رفت و آمد به محل کار خود را کاهش دهید:

  • چند تمرین وانهادگی خود را انجام دهید. این تکنیک ساده را در حالی که در ترافیک گیر کرده اید یا حتی وقتی پشت چراغ قرمز هستید امتحان کنید: با استفاده از هر دو دست فرمان را با فشاری متوسط بفشارید، شانه هایتان را بالا بیاورید مانند آنکه سعی می کنید آن ها را به گوش هایتان بچسبانید. این حالت گرفتگی را حدود 3 یا 4 ثانیه نگه دارید تمام گرفتگی را رها کرده و هرگونه سفتی عضلات را در سر تا سر بدن رها کنید. بگذارید این احساس وانهادگی به آرامی سر تا سر بدنتان را فرا گیرد. چند دقیقه صبر کنید و مجددا این کار را انجام دهید.
  • شلوغی را پشت سر بگذارید. اغلب کمی زودتر یا کمی دیرتر خانه را ترک کردن تفاوت زیادی در مورد حوه ی رسیدن به محل کار ایجاد می کند. شاید یک صندلی خالی پیدا کنید و شاید متوجه شوید که آنچه دیروز به نظر وحشتناک می آمد امروز قابل تحمل تر شده است.
  • خود را سرگرم کنید. رفت و آمد می تواند به صورت کاری بدون لذت به نظر آید. اما می توانید اوقات خود را در اتومبیل یا در مترو، اتوبوس یا قطار مفید، سرگرم کننده یا حداقل دلپذیر نمایید.

سرگرمی مورد علاقه ی شخصی من وقتی در ترافیک گیر کرده ام یا وقتی در مترو نشسته ام خیال بافی است. این فرصت را به فکر خود می دهم که آزادانه سیر کند. البته بیشتر جنبه های اجتماعی تر را انتخاب می کنم. همیشه یک مطلب خواندی جالب در جیب خود داشته باشید. مطالب خواندنی می تواند یک تکه روزنامه یا یک مقاله باشد که از روزنامه ی هفته ی پیش بریده اید اما فرصت خواندن آن را نداشته اید.

همچنین می توانید رادیو را روشن کنید یا سی دی مورد علاقه تان را گوش کنید. یک موسیقی مناسب می تواند سفرتان را آرامش بخش کند. امروزه کتاب های صوتی بسیاری موجود است می توانید از لیست آن ها رمان های معروف، شعر، نوارهای خودشناسی یا مجموعه ی داستان های کوتاه را انتخاب کنید. حتی زبان خارجی یاد بگیرید.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 22 آبان 1395 توسط