احساسات مثبت و جسارت زیاد

mj-618_348_myths-about-stress

به جای آنکه در مورد هر رفتار بسیار کوچک منفی شکایت کنید، منتظر باشید تا مواردی از چنین رفتاری را ببینید و سپس شکایت کنید. مثلا فرض کنید که از دوستی ناراحتید که وقتی حرف می زنید به شما گوش نمی کند گرچه وقتی او حرف می زند شما نهایت سعی تان را می کنید تا به او گوش دهید. شما می توانید اولین باری که متوجه شدید به شما گوش نمی کند احساسات خود را بیان کنید یا آنکه به گونه ای بهتر آنرا کنترل کنید. وقتی متوجه شدید این رفتار ادامه دارد مسئله را زمانی که شما و او ناراحت، عصبانی یا تدافعی نیستید مطرح کنید. سپس آن را به صورت یک جمله ی کلی بیان کنید.

نه خیلی داغ نه خیلی سرد- درست و به جا:

عملکرد جسورانه به معنای ان است که می دانید چگونه عقاید، خواسته ها و احساست تان را به گونه ای مطرح کنید که به حقوق دیگران لطمه نزده یا آن ها را نادیده نگیرید. وقتی نیازهای خود را با جرات می گویدی نمی گذارید دیگران از شما سوء استفاده کنند یا اینکه احساس گناه کنید. جسارت داشتن چیزی بیش از پس دادن یک توسر خراب یا گفتن این جمله به پیشخدمت که استیک شما را عوض کند است. اغلب جسارت بالا داشتن به معنای آن است که قادر باشید احساسات مثبت خود را به کسی بگویید و عشق و توجه تان را بیان کنید.

جسارت داشتن همچنین به معنای آن است که بتوانید جیزهای مثبت را از هر نوع تعریف، تشکر، ابراز تحسین یا قدردانی که باشد ارائه و دریافت کنند. شما تسلیم نیستید گستاخ نیستید و دیگران را سرزنش یا رنجیده نمی کنید. احساس خوبی درباره ی عملکرد خود دارید و احساس استرس کمتری می کنید.

این مطلب توسط سایت  فرامطلب تهیه شده است

ارسال شده در 21 آبان 1395 توسط